Суд по Боржаві: оскарження висновку ОВД

Опубліковано:

12 березня о 8:40 розпочнеться судове засідання щодо скасування висновку з оцінки впливу на довкілля проекту будівництва вітрової електростанції на Полонині Боржава. Оскаржуваний висновок був виданий у березні 2019 року Департаментом екології і природних ресурсів Закарпатської ОДА.

На минулому засіданні сторони висловили свої позиції і дали відповіді на запитання суду та учасників справи. Випливло багато цікавих фактів, зокрема, стало зрозуміло, що представник департамента є зовсім необізнаним щодо планованої діяльності, на яку цей державний орган фактично дав добро.

Наприклад:
(1) невідомо, де буде проходити будівництво і розширення під’їзних доріг по схилах Боржавських полонин,
(2) де планується прокладати підземний кабель,
(3) які роботи будуть виконуватися при будівництві дренажної системи…

Представник відповідача не зміг пояснити, як можна реалізувати прописані департаментом екологічні умови, зокрема «не перешкоджати розвитку туризму», не зміг пояснити суперечності у тексті виданого ним документу.

На засіданні 12 березня суд вивчатиме докази. Серед них – висновки експертів як зі сторони забудовника, так і від незалежних науковців і установ, листи від туристичних і спортивних організацій, відеозапис порушень під час громадських слухань тощо.

Команда волонтерів постарається максимально повно висвітлити всі порушення, які призвели до видачі протиправного екологічного висновку. Адже, наслідки безвідповідального рішення департаменту екології можуть бути катастрофічними, а зміни – незворотними.

“Ми зробимо все, щоб не допустити руйнівного будівництва на особливо цінній природній гірській території. А всіх, хто має змогу, просимо прийти і підтримати нас своєю присутністю на засіданні”, – обіцяють вони.

Команда Врятуй Боржаву

Про Захід