Справу щодо забудови Свидівця розглядатимуть заново – рішення Касаційного суду Києва

Опубліковано:

Касаційний суд у Києві сьогодні скасував усі попередні рішення судів у справі забудови Свидівця і постановив провести новий розгляд справи у суді першої інстанції в Ужгороді.

Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу повідомив адвокат Сергій Войченко.

“Сьогодні Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду скасував рішення судів в Ужгороді та Львові щодо справи про забудову гірського масиву Свидовець мега-курортом, і постановив направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції — а саме Ужгородського міськрайонного суду на Закарпатті”, – сказав він.

За словами Войченка, судова тяганина навколо процесу зі скандальною забудовою мега-курортом, що має приймати 26 тисяч туристів на день, у гірському масиві Свидовець розпочалася 2017 року. Тоді разом із Міжнародною благодійною організацією «Екологія – Право – Людина» місцеві жителі подали позов до суду про визнання незаконними розпорядження Тячівської та Рахівської РДА про затвердження детального плану території туристично-рекреаційного комплексу «Свидовець». У першій інстанції суду в Ужгороді юристи-екологи, активісти та місцеві жителі отримали рішення суду на користь збереження Свидівця, але рішенням апеляційної інстанції у Львові попередній вирок суду скасували. Відтак, три роки тому була подана касаційна скарга адвокатами МБО «Екологія – Право – Людина» та Адвокатське об’єднання “Войченко і Дульський” і тільки зараз, у вересні 2021-го, касацію розглянув суд.

За словами координатора Руху Free Svydovets Ореста Дель Соля, активісти наразі готуються до нового суду в Ужгороді.

“Ми залучатимемо міжнародні екоорганізації, вимагатимемо, щоб проєкт забудови курорту мав міжнародну Оцінку впливу на довкілля. Також будемо пояснювати в суді, наскільки важливо зберегти дику природу цього масиву. Ми вважаємо, що Карпати — це не забавка для олігархів, це цінний природний ресурс, який треба зберегти для тих, хто далі житиме в Карпатах після нас”, – сказав Орест Дель Соль.

За інформацією активістів із Руху Free Svydovets, український документ ОВД по забудові Свидівця готовий, але він не був опублікований.

Як раніше повідомляв Укрінформ, проєкт забудови Свидівця курортом з’явився у 2016 році — це має бути гірсько-лижний курорт у кілька разів більший за Буковель, згідно з проєктом на території Закарпатської області в межах гірського хребта Свидовець планують звести комплекси на 28 тисяч туристів із 60-ма готелями, 120-ма ресторанами і навіть власним аеродромом. Тут планують встановити 23 підйомники та прокласти 230 кілометрів лижних трас.

Свидовець – гірський масив в Українських Карпатах, розташований на Закарпатті між річками Тересвою та Чорною Тисою. Є одним із системотворчих елементів давньольодовиково-високополонинських флішових ландшафтів Українських Карпат, має вигляд вигнутої на північ дуги завдовжки 25 км. Характеризується слабохвилястими лініями гір без великих перепадів між сідловинами і вершинами.

Про Захід