Економіка Закарпатські новини

Соціально незахищені закарпатці мають право на захист інтересів адвокатом за рахунок держави

Кожен житель України має право безкоштовно отримати юридичну консультацію, правову інформацію – безоплатну первинну правову допомогу. Але є питання, які неможливо вирішити лише за допомогою консультацій і роз’яснень. Необхідне представлення інтересів клієнтів у судах, інших органах. Тож, деякі категорії населення – соціально незахищені – можуть безкоштовно отримати й допомогу адвокатів чи працівників системи БПД для захисту своїх інтересів у судах – безоплатну вторинну правову допомогу (БВПД).

Це передусім:
малозабезпечені особи, середньомісячний дохід яких не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення,
люди, що зазнали домашнього насильства,
внутрішньо переміщені,
особи з інвалідністю які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує 2-х прожиткових мінімумів,
екскомбатанти,
ветерани війни,
діти,
викривачі тощо.

Це десятки тисяч людей, які раніше не могли домогтися справедливості, оскільки не мали грошей на захисника. Нині ж держава надає таким соціально незахищеним категоріям населення безоплатну правову допомогу у вигляді захисників у кримінальному процесі.

З 1 липня 2015 року безоплатну вторинну правову допомогу отримали понад 176,3 тис. малозабезпечених осіб, що становить майже % від загальної кількості клієнтів системи безоплатної правової допомоги, які отримали БВПД.

Якщо ви потребуєте правову допомогу, звертайтеся до фахівців найближчих центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті, або телефонуйте за єдиним безкоштовним номером 0 800 213 103 системи безоплатної правової допомоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

22 + = 24