Швейцарські фахівці з фізіотерапії у ранньому втручанні навчатимуть закарпатських спеціалістів

Опубліковано:

В Ужгороді на базі факультету здоров’я та фізичного виховання УжНУ швейцарські практикуючі фахівці на початку листопада прочитають лекційний курс з фізіотерапії у ранньому втручанні.

Освітній курс – це перший крок до впровадження сталої та ефективної системи підготовки кадрів для якісних соціально-терапевтичних послуг. Головна їх направленість – соціалізація та підвищення якості життя людей з інвалідністю. Раннє втручання – комплексна система послуг сім’ї, в якій народилася дитина з інвалідністю чи ризиком її розвитку. Система допомагає, насамперед, дітям у перші роки життя, оскільки раннє виявлення факторів ризику порушення розвитку дитини дає можливість своєчасно почати інтенсивну допомогу. Тижневий лекційний курс, що почнеться 31 жовтня, розрахований на профільну студентську аудиторію та фахівців із надання комплексних послуг для людей з інвалідністю. Важливий аспект – лектори – практикуючі фахівці зі Швейцарії, чий досвід сформований роками роботи у різних соціальних закладах. Так, на Закарпатті працюватимуть Бріґітте Бертольд – фізіотерапевтка, спеціалістка з Бобат-терапії неонатального відділення м. Люцерн. Та Сільвіа Ціммерманн – фахівчиня з раннього втручання, спеціальний педагог для дітей дошкільного віку, яка працює у Службі раннього втручання кантону Люцерн.

За сім навчальних днів лекційний курс охопить такі науково-прикладні напрямки: типовий розвиток дитини впродовж перших років життя, патологічний розвиток у різних проявах, проблеми його сприйняття, поведінка та психіатричні особливості, аутизм, а також робота з батьками, зокрема, консультування та ведення розмов.

Паралельно із вказаним курсом лекцій в Ужгороді триватимуть семінари педагога, тренера та консультанта з екзистенційного аналізу, спеціаліста із корекційної педагогіки, директора корекційно-педагогічної школи міста Біль (Швейцарія) Антона Ваґнера. Фахівець торкнеться питань корекційної та соціальної педагогіки, кризових явищ у групі та методик їхнього подолання, способів роботи у мультидисциплінарній команді, контактування фахівців, що працюють із людьми з інвалідністю. Лекційний курс з фізіотерапії у ранньому втручанні, до якого запрошуються профільні студенти та практикуючі фахівці, презентують 31 жовтня – 8 листопада з 09.00 до 13.00 (з перервами) на базі кафедри основ здоров’я (м. Ужгород, вул. Митна, 27, ауд. 1).

Проведення лекційного курсу відбувається у рамках реалізації тристоронньої угоди щодо створення нових освітніх умов для майбутніх фахівців, які працюють із людьми з інвалідністю. Документ 23 вересня 2019 року підписали ректор УжНУ Володимир Смоланкa, президент Асоціації «Парасолька» (Швейцарія) Андреас Шмід та директорка БО «Комітет медичної допомоги в Закарпатті» Наталія Кабацій.

Запропонований лекційний курс від швейцарських тренерів – перший блок теоретичної та практичної підготовки фахівців на Закарпатті. Вже за кілька місяців партнери зі Швейцарії представлять наступний навчальний блок, який доповнить і розширить затверджені освітні програми Ужгородського національного університету.

Про Захід