Шмигаль: Уряд України виробив два підходи аби суттєво знизити тарифи на газ для населення

Опубліковано:

Про це повідомив Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України, інформує Закарпатська ОДА.

Нині, 11 січня, відбулася нарада з керівництвом Міненерго, НАК «Нафтогаз», НКРЕКП, Оператором ГТС та представниками Офісу Президента, на якій було напрацьовано два підходи, які дозволять суттєво знизити тарифи на газ для населення.

Перший підхід — тарифи на газ формуватимуть за формулою «ціна на європейських хабах «мінус» транспортування газу до України» (пропозиція Міністерства енергетики).

Також пропонується тимчасово обмежити мережу для газопостачальників.

Очікуваний результат: суттєве зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил.

Другий підхід, (запропонувала державна компанія «Нафтогаз») — посилити конкуренцію на “газовому” ринку: всі газопостачальні компанії обов’язково мають публікувати свій річний тариф на газ. Пропонується, аби газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів: призведе до зниження тарифів у межах відкритих торгів.

Очікуваний результат: посилення конкуренції та, як наслідок, суттєве зменшення платіжок для українців.

За результати наради з відповідальними відомствами, пояснює Шмигаль, сформовано механізм, який дозволить зменшити ціну на транспортування газу.

НКРЕКП терміново починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на цю послугу. – повідомив прем’єр-міністр.

Про Захід