Школярі-переселенці в Угорщині зможуть навчатися українською

Опубліковано:

Про це, серед іншого сьогодні йшлося під час зустрічі у Закарпатській обласній раді керівництва Європейського об’єднання територіального співробітництва ТИСА за участі керівника угорської делегації — голови Загальних зборів області Саболч-Сатмар-Берег та голови об’єднання Оскара Шестака.

Приймаючи давніх партнерів, голова Закарпатської облради Володимир Чубірко подякував Угорщині за гуманітарну підтримку та розповів коротко про ситуацію в Україні.

Зараз, за словами голови облради, уряд Угорщини на цей проект довиділив близько 3 млн євро. Залишилися технічні формальності. Домовилися активізувати роботу, яка б прискорила підписання грантової угоди та будівництво сміттєсортувального заводу. Також у рамках ЄОТС ТИСА продовжується і реалізація низки малих проектів, які партнери започаткували раніше. Серед майбутніх проектів, які ініціював голова облради — забезпечення навчання українською мовою у окремих школах для тимчасово переселених до Угорщини українців, що проживають у сусідній із Закарпаттям області Саболч-Сатмар-Берег. Українська сторона у разі реалізації цієї ініціативи, бере на себе зобов’язання забезпечити учнів українськими навчальними посібниками.

У свою чергу голова загальних Зборів області Саболч-Сатмар-Берег Оскар Шестак наголосив, що Угорщина підтримує євроінтеграційні прагнення України і підтримуватиме нашу державу на цьому шляху. Також пан Оскар побажав Україні та українцям як най швидше звільнити захоплені ворогом території нашої держави.

Угорські партнери з ЄОТС ТИСА приїхали на Закарпаття не з пустими руками. Цього разу привезли два мікроавтобуси гуманітарної допомоги, серед якої — продукти харчування, медикаменти, медзасоби та автономний генератор. У ході зустрічі було також домовлено про поставку чергової партії гумдопомоги після великодніх свят.

У ході зустрічі також було обрано нового голову Спостережної комісії ЄОТС ТИСА. Ним став депутат Закарпатської обласної ради, екс-голова облради Михайло Рівіс. Його кандидатура була одноголосно підтримана всіма членами Спостережної комісії ЄОТС ТИСА.

У засіданні також взяли участь з української сторони заступник директора європейського об’єднання територіального співробітництва ТИСА Юдіта Євчак, начальник управління міжнародних та регіональних зв’язків облради Василь Маковський та угорські партнери: директор ЄОТС ТИСА Андреа Сабоне Цап, члени Спостережної комісії ЄОТС ТИСА Іштван Сабо й Роберт Ігнат, проектний менеджер об’єднання Кароліна Данч та Андраш Кіш — голова комісії з питань транскордонного співробітництва Загальних зборів області Саболч-Сатмар-Берег.

Пресслужба Закарпатської облради

Про Захід