Щороку на Рівненщині зростає кількість людей із діагнозом «розсіяний склероз»

Опубліковано:

Якщо три роки тому на обліку у медзакладах перебувало трохи більше пів тисячі осіб, то нині – 887.

На жаль, хвороба вражає не пенсіонерів чи людей похилого віку, а саме молодих працездатних громадян. Однак, незважаючи на симптоми, це захворювання не є вироком і лікарі мають багато успішних прикладів лікування.

Про це йшлося під час наукової конференції «Шлях пацієнта з розсіяним склерозом. Виклики та можливості сьогодення», організованої Благодійним фондом розвитку інновацій медицини «РІМОН».

«Нагадаю, що на Рівненщині центр клінічної неврології та розсіяного склерозу працює в обласному диспансері радіаційного захисту населення. Нині на обліку перебуває 887 осіб. Маємо різні види підтримки – з державного та обласного бюджетів», – зазначив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін під час відкриття конференції.

Так, цьогоріч в межах обласної програми підтримки закладів охорони здоров’я заплановані кошторисні призначення на 4 млн грн і вже отримано 26 флаконі ліків. У підсумку проліковані 17 пацієнтів.

У межах державної програми із закупівлі імунобіологічних препаратів, медичних виробів в частині медикаментів для лікування хворих на розсіяний склероз 340 пацієнтів отримують хворобомодифікуючу терапію.

Також область співпрацює із благодійною організацією з Польщі.

Про Захід