Що варто знати про синдром фантомної сирени

Опубліковано:

Стрес через війну призводить до того, що навіть у повній тиші ми чуємо звуки, які насторожують. До того ж звичайні побутові звуки на кшталт увімкненої пральної машини в сусідів можуть нагадувати літаки, сирени, вибухи – все, що завгодно.

У «Закарпатській Ендоклініці» підготували актуальний пост про те, як заспокоїти свою нервову систему та перестати чути фантомні звуки. Якщо вам знайомі ці відчуття, радимо спробувати такі техніки:

  • «заземлення» – перерахуйте або перелічіть предмети навколо, назвіть кілька звуків, запахів, кольорів і текстур, що оточують вас. Так перемикається увага.
  • дуже корисно – подихати свіжим повітрям і вмитися холодною водою. Так фокус свідомості перейде з емоцій до фізичних відчуттів.
  • спробуйте повернутися до реальності. Зосередьте свою увагу на маленьких діях, які допоможуть відчути реальність і світ навколо себе та зрозуміти, що звуку сирен немає. Наприклад, можна поговорити з людиною, яка знаходиться поруч із вами, або доторкнутися до свого тіла.
  • задовольняйте важливі потреби власного тіла – попийте води, поїжте, поспіть чи зробіть кілька вправ. Не забувайте про спілкування з близькими – це допомагає позбутися переживань.

Ваше головне завдання – мінімізувати симптоми, щоб бути в ресурсі та мати змогу ухвалювати швидкі рішення та діяти ефективно. Ваша психіка впорається, якщо ви хоч трошки закриватимете ваші базові потреби і мінімізуєте симптоми.

Записатись на консультативні прийоми до наших лікарів можна за номерами:

+38 (067) 375-60-50
+38 (099) 268-70-28

Адреса: м. Ужгород, вул. Толстого, 27А.

Про Захід