Що варто знати про питний режим

Опубліковано:

Про важливість дотримання питного режиму влітку – розповідає наш лікар гастроентеролог-нутріціолог Валентина Коваль.

Коли надворі спека, дуже важливо не лише вберегти себе від теплового удару та охолоджувати організм. Вкрай важливо – пити достатньо рідини, аби уникнути зневоднення.

Чому організму потрібно достатньо води?

Вода забезпечує нормальний перебіг безлічі процесів обміну речовин. Підтримує нормальну температуру тіла, поліпшує стан шкіри, роботу шлунково-кишкового тракту. Виводить із сечею кінцеві продукти обміну речовин, токсини тощо.

Нормальний обмін речовин порушується вже при втраті тілом 1% води. При втраті 2% ми відчуваємо спрагу, 10% – запаморочення та галюцинації. Втрата 20% об’єму рідини від маси тіла може бути летальною.

Скільки води потрібно пити в день?

Кількість води залежить від дуже багатьох чинників – пори року, місця проживання, фізичної активності і навіть від ваших індивідуальних особливостей.

За базу беруть розрахунок 30-60 мілілітрів на 1 кілограм ваги. Якщо надворі спека і ваша фізична активність висока – слід орієнтуватися на верхню планку. Тобто, 60 мілілітрів на 1 кілограм.

Якщо ж температура на вулиці нормальна і особливої активності немає, вам цілком достатньо буде 30 мілілітрів на 1 кілограм.

Важливо пити воду впродовж дня. Бо спрага – це сигнал, що вашому організму вже бракує води. Майте при собі пляшку, яку завжди можна наповнити. Це дозволить вам контролювати регулярність та об’єм випитого.

Зважте, що і води буває забагато. Рекомендована доза – не більше 1,5 літра в годину, інакше у крові може знизитися рівень солі.

Не замінюйте воду солодкими напоями чи алкоголем. Вони сприяють виведенню води з вашого організму.

Якщо хочеться урізноманітнити смак, краще додайте до простої води шматочок лимона.

Ще одне важливе правило: не забувайте повноцінно харчуватись. Знаємо, влітку їсти зовсім не хочеться. Та завдяки їжі й достатній кількості води ви відновите водно-сольовий баланс і ваш організм почуватиме себе якнайкраще!

Маєте запитання до гастроентеролога-нутріціолога? Записуйтесь на консультацію:

endo-clinic.uz.ua
(067) 375-60-50, (099) 268-70-28
м. Ужгород, вул. Толстого, 27А

Про Захід