Що варто знати про неврологічні захворювання

Опубліковано:

Неврологія, як наука, вивчає захворювання центральної та периферичної нервової системи, а також механізми їх розвитку, симптоматику, можливі способи діагностики, лікування та профілактики.

Основна роль нервової системи людини – це сприйняття та аналіз всіх сигналів поза організмом і всередині організму, подальша трансляція (передача), обробка і відповідна реакція.

Нервова система поділяється на центральну – це головний та спинний мозок і периферичну – це всі нервові волокна та вузли, сплетіння нервових волокон, які знаходяться поза центральною нервовою системою. Найчастішим сигналом збою є біль.

У зв’язку зі швидким темпом життя у сучасному світі, частими стресами, хронічною втомою, кожна людина може зіштовхнутись з проблемами неврологічного характеру.

Починаючи з болі в спині та шиї, безсоння, головного болю та мігрені, закінчуючи серйозними дегенеративними, судинними, аутоімунними та демієлінізуючими захворюваннями нервової системи, а саме: інсульт, міастенія, розсіяний склероз, хвороба Паркінсона та інші.

Всі захворювання нервової системи є серйозними та потребують вчасного діагностування і сучасного та кваліфікованого лікування.

Неврологічні захворювання – одні з найпоширеніших категорій хвороб у світі. Вони можуть розвиватись у будь-якому віці, під впливом генетичних, емоційних, токсичних факторів, внаслідок травм головного та спинного мозку, невідкоригованого артеріального тиску та цукру крові. Частота неврологічних захворювань за останні роки невпинно зростає.

До невролога варто звернутись, якщо вас турбують такі симптоми:

◾ Загальна слабість
◾ Головокружіння, запаморочення, шум в вухах
◾ Похитування, втрата рівноваги
◾ Біль голови, мігрень
◾ Болі в хребті
◾ Порушення мови
◾ Двоїння в очах
◾ Відчуття оніміння та слабкості в кінцівках
◾ Порушення сну
◾ Втрата свідомості, судоми
◾ Неврити та невралгії
◾ Прояви дегенеративних захворювань
◾ Порушення пам’яті, уваги, концентрації.

Також неврологи займаються проблемами сучасної цивілізації такими як: неврози, тривожні та депресивні розлади, астено-вегетативні порушення, панічні атаки.

Під час консультації лікар невролог проводить збір скарг, анамнезу захворювання, детальний неврологічний огляд, при необхідності призначає додаткові методи дообстеження (лабораторні аналізи, УЗД, УЗДГ судин шиї, МРТ) та призначає відповідне сучасне кваліфіковане лікування.

Про Захід