Здоров'я

Що варто знати про “літню” алергію та які її збудники

Період активного цвітіння позаду, однак навіть зараз залишається немало подразників алергічних реакцій, про які варто знати.

Ось основні літні види алергії:

– Пилок злаків, лугових трав і бур’янів. Симптоми алергії на такий пилок – чхання, нежить, свербіж очей, кашель і прояви бронхіальної астми. Якщо не вдається уникнути контакту з пилком повністю, то при високій концентрації пилку в повітрі слід користуватися маскою. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем перед прийомом антигістамінних препаратів, які можуть зменшити прояви алергії на літній пилок.

– Велика кількість овочів та фруктів влітку може призводити до виникнення алергічних реакцій. Найпоширенішими збудниками алергії у дітей є полуниця, ранні тепличні овочі. Однак, може виникати алергія і на персики, диню, кавун, селеру. Основний симптом такої реакції – в’яжуче відчуття та свербіж у роті.

– Надзвичайно активними влітку є комахи – бджоли, оси, шершні і джмелі, комарі і мурахи. Їх укуси можуть викликати як біль, свербіння і набряк в місці укусу, так і більш серйозні симптоми: кропив’янку, утруднене дихання або навіть небезпечні для життя реакції (анафілаксія) в результаті укусу комахи, зазвичай бджоли або оси.

– Купання в басейнах часто додає дискомфорту людям, чутливим до хлору, наприклад при бронхіальній астмі. Хоча хлор не є алергеном, все ж може викликати свербіж в області очей і носа.

Ми допомагаємо лікарям, лікарі допомагають Вам! Наш вебсайт.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами: 0312 64 46 75;
067 312 66 69; 050 338 17 48.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

92 − = 91