Що таке модифікація способу життя і для чого вона потрібна

Опубліковано:

Модифікація стилю життя є важливим компонентом лікування гіпертонії при цукровому діабеті, оскільки це сприяє зниженню артеріального тиску, підвищує ефективність деяких антигіпертензивних препаратів, сприяє іншим аспектам метаболічної та судинної рівноваги.

Рекомендований цільовий артерільний тиск у пацієнтів з цукровим діабетом та гіпертонічною хворобою має бути менше, як 135/85 мм рт. ст. Дослідження “Дієтичні підходи до зупинки гіпертензії” (DASH) оцінювало вплив здорових харчових схем у осіб без діабету та показали антигіпертензивний ефект подібний до фармакологічної монотерапії. Доведено, що модифікація способу життя допомогає знизити кров’яний тиск у пацієнтів із діабетом 2 типу.

Лікувальна терапія полягає у зниженні надмірної маси тіла за рахунок обмеження калорійності,
– обмеження споживання натрію (не більше 5г на добу – близько однієї чайної ложки);
– збільшення споживання фруктів та овочів;
– споживання нежирних молочних продуктів;
– уникання надмірного споживання алкоголю (не більше 2 доз на день у чоловіків та не більше 1 дози на день у жінок.

Нагадуємо, що 1 доза – це 10 грамів етилового спирту);
– припинення куріння;
– зменшення сидячого часу;
– підвищення рівня фізичної активності.

Ці стратегії способу життя також можуть позитивно впливати на глікемічний та ліпідний контроль та на перебіг артеріальної гіпертензії.

Для визначення правильної тактики лікар-кардіолог призначить пацієнту необхідні дообстеження з подальшими індивідуальними рекомендаціями щодо способу життя та медикаментозної терапії.

Для запису до лікаря-кардіолога “Закарпатська Ендоклініка” Дідик Віолети Степанівни, Ви можете через особисті повідомлення у месенджер або на Viber за номером: 099 268 70 28.

Телефонуйте за номером: 067 375 60 50.

Про Захід