Здоров'я Регіональні Новини

Що таке кров?

Попри те, що в нашому організмі вона перебуває в рідкому стані, кров вважається не рідиною, а сполучною тканиною. Вона складається майже порівну з рідкої міжклітинної речовини — плазми та формених елементів — еритроцитів, лейкоцитів та тромбоцитів. Щоденно в організмі людини гине близько пів трильйона клітин крові. Вони руйнуються, щоб поступитися місцем новим.

Плазма складається з води, білків, глюкози, жирів та солей, амінокислот, вітамінів та гормонів.

Еритроцити — це червоні кров’яні тільця у вигляді диска, які утворюються в червоному кістковому мозку. Саме в еритроцитах міститься пігмент гемоглобін. Ці клітини транспортують кисень та вуглекислий газ, підтримують сталий стан внутрішнього середовища організму.

Лейкоцити — це безформенні білі кров’яні тільця, що утворюються в червоному кістковому мозку, селезінці, лімфатичних вузлах. Лейкоцити можуть проникати через стінки капілярів до місць інфекцій у тканинах і поглинати мікроорганізми, тому вони є важливою ланкою захисної системи організму. Лейкоцити становлять одну з важливих ланок захисних механізмів організму. Кількість лейкоцитів постійна, тому відхилення кількості від фізіологічної норми свідчить про наявність захворювання.

Тромбоцити — це найменші з кров’яних клітин і вони складають лише невелику частину об’єму крові. Однак, саме тромбоцити беруть найбільшу участь у процесі зупинки кровотеч: на їх поверхні є білки, завдяки яким тромбоцити “спаюють” розриви у стінках кровоносних судин. Крім того, тромбоцити містять білки, ідентичні м’язовим білкам, які дозволяють їм у разі необхідності міняти форму.

Ми допомагаємо лікарям, лікарі допомагають Вам!
Наш вебсайт 🌐 ►https://astra-dia.ua/
За додатковою інформацією звертайтесь по📞:
0312 64 46 75;
067 312 66 69;
050 338 17 48

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 + = 18