Здоров'я

Що таке гепатит: причини та типи

Якщо ви страждаєте від хронічної втоми, не можете вживати жирну їжу, помітили неприємні відчуття у правому підребер’ї та збільшення розмірів печінки – вам неодмінно слід перевіритися на ймовірність гепатиту.

Гепатити – це сукупна назва гострих та хронічних запальних хвороб печінки. Бувають гепатити інфекційного, токсичного, або іншого походження. Гепатит може мати гостру форму і, як правило, виліковується. Однак є ризик перетікання його у хронічну форму, яка буває безсимптомною (наприклад, при гепатиті С) і небезпечна ймовірністю цирозу та навіть раку печінки.

Головні причини розвитку гепатиту:
– віруси гепатиту;
– деякі інфекційні захворювання;
– токсичні речовини (алкоголь, деякі наркотичні препарати);
– медикаменти;
– аутоімунні захворювання.

Існує п’ять основних типів вірусів гепатиту: А, В, С, D і Е. Усі типи вірусів спричиняють захворювання печінки, але між ними є істотна різниця.

Зокрема, типи В і С призводять до розвитку хронічного запалення печінки у мільйонів людей і є однією з головних причин цирозу та раку печінки. Більшість людей на початку хвороби можуть не мати жодних ознак.

А вірусний гепатит А асоціюється з незадовільним станом їжі, що була приготована забрудненими фекаліями руками; забрудненою каналізаційними стоками водою; відсутністю доступу до чистого туалету, порушенням правил особистої гігієни. Гепатит А має переважно гострий перебіг.

Вірусний гепатит D розвивається тільки за наявності вірусу гепатиту В. Тобто інфікування може відбутися одночасно двома вірусами гепатиту В і D або хворі, які колись перехворіли на вірусний гепатит В, можуть захворіти на вірусний гепатит D.

Вірус гепатиту Е поширюється подібно вірусу гепатиту А через фекально-оральний механізм передачі. Переважно хвороба має легкий перебіг, триває 2-6 тижнів.

Ми допомагаємо лікарям, лікарі допомагають Вам! Наш веб-сайт.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами: 0312 64 46 75;
067 312 66 69; 050 338 17 48.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 3 = 1