Здоров'я

Що слід знати про туберкульозну інфекцію

Однією з найпоширеніших інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом, – туберкульозна інфекція. Її збудник – бактерія Mycobacterium tuberculosis. Всесвітня епідемія туберкульозу триває не одне десятиліття й на сьогодні інфекція продовжує поширюватися, охоплюючи все більше верств населення, в тому числі й дітей. Наразі Україна – на другому місці в Європі за захворюваністю на туберкульоз.

Концентрація бактерій фіксується в усіх місцях громадського користування, де є скупчення людей.

Найчастіше хвороба уражає легені й саме легенева форма туберкульозу є заразною. Бактерія Mycobacterium tuberculosis є дуже агресивною, однак наш організм цілком здатний з нею боротися: 90% інфікованих не захворівають.

Якщо імунна система працює належним чином, вона зупинить розмноження мікобактерій туберкульозу, але частина їх все ж залишиться в організмі в неактивному стані. Наявність у людини туберкульозної інфекції за відсутності ознак самого захворювання не є туберкульозом. Такі носії туберкульозної палички не є заразними для інших людей. Якщо ж імунітет людини значно ослаблений, мікобактерії туберкульозу розмножуватимуться в організмі й далі, і через деякий час розвивається туберкульоз. Без своєчасної діагностики та правильного лікування туберкульоз може бути смертельним.

Ми допомагаємо лікарям, лікарі допомагають Вам! Наш веб-сайт.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами: 0312 64 46 75;
067 312 66 69; 050 338 17 48.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − 10 =