Шахрайства в мережі: як не стати жертвами аферистів

Опубліковано:

За минулу добу до поліції Волині знову надійшло понад десять звернень щодо шахрайств. 

Зловмисники діють за старими і, здавалося б, відомими схемами – дзвінки з банку про заблокування рахунків, виплата допомоги від світових організацій, продаж товарів з повною передплатою, однак часто на емоціях та бажанні отримати кошти громадяни все ж стають жертвами шахраїв.   

Так, наприклад, 67-річна лучанка натрапила у соцмережі на оголошення про отримання допомоги, перейшла за вказаним посиланням. Візуал сторінки був дуже схожим на сайт банку, тому, нічого не підозрюючи, жінка ввела свій логін і пароль до онлайн-банкінгу, інші персональні дані, надавши шахраям доступ до рахунків. Пенсіонерка втратила майже 13 тисяч гривень.

А 25-річна ковельчанка, купуючи у мережі військовий тактичний одяг, позбулася майже 15 тисяч гривень. Дівчина замовила речі та повністю оплатила наперед, однак ні товарів, ні повернення коштів назад не отримала, зв’язок із продавцем перервався.  

Днями ж мешканка Ківерець отримала повідомлення від знайомої з проханням позичити гроші. Волинянка перерахувала 13 тисяч гривень на вказану карту, проте, як з’ясувалося згодом, сторінку подруги зламали зловмисники і гроші отримали також вони.

Наразі поліцейські встановлюють причетних до скоєння цих правопорушень. 

Щоб уберегтись від таких випадків, радимо:

  • Не відкривайте підозрілі посилання в мережі чи смс-повідомленнях, за якими пропонують отримати виплату. Пам’ятайте, офіційні виплати можна оформити лише в застосунку «Дія» та на офіційних сайтах організацій.
  • Якщо вас інформують про проблеми з банківською картою телефоном – не повідомляйте важливих даних співрозмовнику (пін-коди, коди на звороті картки, паролі тощо) та не виконуйте жодний дій, на які він вказує, краще – покладіть слухавку, перетелефонуйте у банк за офіційним номером й з’ясуйте ситуацію особисто.
  • Коли купуєте чи продаєте щось через мережу, не переходьте за посиланнями, надісланими повідомленням. Послуга безпечної доставки є в інструментах сайту, а краще – користуйтеся післяоплатою.
  • Якщо знайомі хочуть позичити кошти, пишучи це в соцмережах, і надсилають невідому карту, перетелефонуйте їм та переконайтеся, чи їх сторінку не зламали зловмисники.

Сектор комунікації поліції Волинської області 

Про Захід