Сезон осінніх грибів на Закарпатті: як вберегтися від отруєння? (Відео)

Опубліковано:

Юрій Юрійович одягає спеціальне вбрання, бере палицю, відро і вирушає по гриби. Зараз, каже чоловік, якраз сезон осінніх. У лісі він відпочиває і набирається сил.

Юрій ФУСКО, грибник

Осінні дуже прекрасні гриби. Вони самі найкращі гриби. Тому що літні гриби білі, їх хробаки їдять, багато не можна вибрати, а корінь осіннього такий буває, як 700 грамова пляшка.

Попри те, що Юрій Юрійович – досвідчений грибник із 20-річним «стажем» все ж додому несе тільки перевірений продукт. До того ж, ніколи не споживає гриби сирими. Дотримується усіх правил термообробки – декілька разів їх переварює.

Юрій ФУСКО, грибник

Є отруйні гриби. Я дуже відрізняю. До мене ходять по сусідству питаються. Є підозрілі. Зовсім похожі на гриба, но то отруйний гриб.

Із 2 тисяч видів грибів в Україні, їстівними вважають тільки 500. Аби уникнути отруєння, лікарі радять відмовитися від дикорослих, не купувати гриби на стихійних ринках та поблизу трас. Вони швидко вбирають в себе отруйні речовини.  

Віктор ПЕТРОВ, сімейний лікар

Дуже важливо також правильно термічно підготовлювати гриби. Якщо це гриби, які відносяться до умовно їстівних,або умовно отруйних, то там є певна термічна обробка, яка передбачає кількаразову зміну води. Декілька разове протушування їх, підготовку. Господині це знають, але чи варто ризикувати?

Ознаки отруєння грибами можуть проявитися як через 30 хвилин після споживання, так і протягом декількох днів. Основні симптоми: нудота, різкий біль в животі, запаморочення, підвищення температури, задуха, поява галюцинацій та марення. При перших підозрах варто одразу викликати швидку. А до приїзду лікаря випити багато рідини, аби вивести токсини з організму.

Більше у відео УжІнформ:

Про Захід