Родину у Виноградові госпіталізували з отруєнням чадним газом

Опубліковано:

Сьогодні вночі у Виноградові до місцевої лікарні було доставлено молоду сімейну пару та їхню чотирирічну дитину. У всіх – симптоми отруєння чадним газом. На щастя, обійшлося без найгіршого. Понад ранок потерпілих, після надання їм допомоги, виписали додому. Однак, так, за словами газовиків, буває не завжди.

Нерідко у подібних випадках буває так, що надавати допомогу уже беззмістовно. Чадний газ, який у народі іменують тихим вбивцею, забирає найцінніше – життя.

«Нема ні запаху, ні кольору. Людина не усвідомлює, що погіршення самопочуття пов’язане із накопиченням чадного газу у приміщенні. А коли стає геть зле, то нерідко уже не в стані щось вдіяти. Найбільш небезпечними такі ситуації є вночі, адже під час сну люди не відчувають погіршення самопочуття», – пояснив начальник аварійно-диспетчерської служби АТ «Закарпатгаз» Віктор Черняк.

Причин витоку та накопичення чадного газу у приміщенні є кілька. І практично завжди вони пов’язані із порушеннями Правил безпеки систем газопостачання.

Сьогодні у приміщенні, де стався інцидент, працівники АТ «Закарпатгаз» зафіксували відсутність припливно-витяжної вентиляції, встановлення примусової витяжки та порушення при монтажі й експлуатації двоконтурного котла з відведенням продуктів згоряння у димохід. Також було виявлено самовільне втручання в роботу котла (а саме засобів його безпеки).

У минулому році в Закарпатті сталося 7 нещасних випадків, пов’язаних із використанням газу в побуті. У зв’язку із цим газовики наголошують:

  • використовуючи газ у побуті, дотримуйтесь правил безпеки;
  • не втручайтесь самовільно в систему газопостачання та роботу газових приладів;
  • вчасно проводьте технічне обслуговування системи та приладів газопостачання;
  • встановлюйте прилади виявлення витоку чадного і природного газу;
  • детальнішу інформацію про послугу з технічного обслуговування газових мереж та обладнання можна отримати за номерами 067-240-19-25, 067-01-03-104.

Пресслужба АТ «Закарпатгаз»                                                                                                                              

Про Захід