Робота нянею: специфіка працевлаштування та основні вимоги

Опубліковано:

Сучасний темп життя, напруженість робочого графіку вимагають від людини великої кількості ресурсів, у тому числі часу. Нерідко його не вистачає на самостійний догляд за дітьми, або виникає необхідність терміново вийти на роботу чи вирішити важливе питання. У такому випадку оптимальним виходом із ситуації стане пошук кваліфікованого помічника.

Як знайти вигідну вакансію для няні

Пропозиції працевлаштуватися нянею можна знайти різними способами – через знайомих («сарафанне радіо»), оголошення в періодиці, спеціалізовані агентства. Але такі формати показують низьку ефективність або потребують фінансових вкладень. Оптимальним інструментом стане моніторинг інформаційних порталів, на яких працедавці розміщують свої пропозиції, де можна безкоштовно залишити своє резюме.

Наприклад, щоб зробити пошук няні швидким і ефективним у Києві або інших містах України, варто використати можливості кращого сайту у HR-сфері – Jobs.ua. Щоб зацікавити потенційного наймача, важливо максимально точно та детально заповнити сторінку, вказати на наявні характеристики, які будуть важливими для нього.

Потрібно розуміти, що оплата праці залежить від спектра обов’язків, робочого графіку, навантаження. Не для всіх є принциповим питання педагогічної або медичної освіти, досвіду, спеціальної підготовки (проходження профільних курсів, тренінгів та ін.), але їх наявність завжди буде значною перевагою. Деякі працедавці шукають кандидата лише з педагогічною освітою, досвідом роботи, знанням англійської мови.

Базові вимоги до кандидатури няні: що потрібно знати

Перелік вимог до няні багато в чому залежить від бачення, бажань працедавця, тому реалізувати себе в цьому напрямку може навіть людина без фахової освіти, досвіду. Але потрібно враховувати, що така робота вимагає любові до дітей, терпіння, вміння швидко адаптуватися, знаходити вихід із нестандартних ситуацій. Важливо мати певні особистісні характеристики – порядність, відповідальність.

Основні обов’язки няні, що вказуються працедавцями, рекрутерами:
• догляд за дитиною;
• прибирання дитячої кімнати;
• приготування їжі;
• проведення розвивальних занять, дидактичних ігор.

Важливо дотримуватись режиму дня, враховувати індивідуальні особливості дитини, не порушувати субординацію. Влаштуватися нянею (помічником вихователя) можна як в державний заклад, так і до приватної особи.

Реально знайти пропозиції з різним графіком роботи: кілька годин на день, повна зайнятість, на вихідні, у форматі вахти, з проживанням у сім’ї. Іноді очікується поєднання прямих обов’язків з додатковими завданнями: прибиранням дому, виконанням дрібних доручень, допомогою у проведенні занять з іноземної мови та ін.

Спектр вимог, як правило, залежить від очікувань, потреб замовника, але в будь-якому випадку цей вид діяльності вимагає від кандидата психологічної готовності, бажання спілкуватися з дітьми, знання педагогіки та психології.

Про Захід