Рівненщина: вразливим категоріям виплатили майже 100 тисяч

Опубліковано:

На виконання рішення Рівненського окружногоадміністративного суду за позовом Здолбунівської окружної прокуратури заклад освіти виплативвипускникам попередніх років 99 тисяч гривень належної їм фінансової допомоги.

Так, прокурорами встановлено, що 7 випускників 2021-2023 років з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після закінчення навчання в професійно-технічному закладі на Острожчині, не отримали одноразової грошової допомоги, яка складає 6 прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку і підлягає виплаті при випуску з навчального закладу. 

Для усунення виявлених порушень законодавства та враховуючи, що гарантовані державою кошти виплачуються випускникам пільгової категорії незалежно від їх працевлаштування або подальшого навчання, Здолбунівська окружна прокуратура звернулася до суду в порядку адміністративного судочинства.

Суд підтримав позицію прокурора та зобов’язав заклад освіти нарахувати та виплатити випускникам одноразову грошову допомогу.

Завдяки системній роботі та принциповій позиції прокуратури, з початку року вже 22 випускники попередніх років з числа вразливих категорій отримали належні їм виплати, а це загалом понад 300 тис. гривень.

За матеріалами Здолбунівської окружної прокуратури

Про Захід