Присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку та схилили голови під час хвилини мовчання за полеглими повстанцями, Героями Небесної Сотні та загиблими земляками під час російсько-української війни.
«Розпочата росією війна спонукала сотні тисяч українців узяти до рук зброю і стати захисниками. Здатність нашого народу до самовідданості передається з покоління в покоління. Один з таких прикладів – історія УПА. І урочище Гутвин нагадує нам про звитяжну боротьбу українців у буремні роки Другої світової війни за власну Незалежність», – зазначив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.
Нагадаємо, саме з Гутвина розпочалася історія УПА.
Тут в 1942-1943 роках був розташований постій Головного Командування УПА. Тут знаходився перший штаб, яким керував Леонід Ступницький. Першим командувачем УПА був Дмитро Клячківський – «Клим Савур», він же як представник Центрального Проводу ОУН і формував перші загони УПА на Костопільщині.