Рятувальники закликають волинян дотримуватися правил пожежної безпеки

Опубліковано:

До 15 липня в Україні буде зберігатися найвищий клас пожежної небезпеки. Мінімальна кількість опадів, або їх відсутність, а також висока температура повітря збільшує ризик виникнення пожеж у лісових масивах і на торфовищах. А ліквідувати їх в таких умовах надзвичайно складно.

Про це розповів речник ГУ ДСНС України у Волинській області Володимир Нестеров під час брифінгу в ОДА.

За його словами, аби попередити виникнення пожеж, рятувальники спільно з лісівниками, екологами та представниками органів влади активно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення області.

«Просимо волинян не відвідувати лісові масиви на автотранспорті. В’їзд туди зараз заборонений. В жодному разі при відвідуванні лісів не розводити багаття. Окрім того, треба слідкувати за дітьми та їх поведінкою: забороняти користуватися сірниками та відкритим вогнем, аби не допустити пожеж в екосистемах», – наголосив Володимир Несторов.

За порушення правил пожежної безпеки, які призвели до пожеж в лісових масивах, на торф’яниках або за спалюванню сухої рослинності законодавством передбачена досить сувора відповідальність. Це штрафи від 3 060 грн для громадян і вдвічі більша сума – для посадових осіб.

До слова, з початку року на Волині зареєстровано 124 випадки пожеж сухої трави і 1 пожежа на торф’янику. Але, як зазначив посадовець, лише за сьогодні в першій половині дня в області ліквідовано три пожежі сухої рослинності у Ковельському, Камінь-Каширському і Володимирському районах.

«Маємо зробити так, щоб на Волині пожежі в екосистемах не виникли. Щоб ми зберегли зелені насадження від пожеж, які трапляються через людську недбалість», – додав речник ДСНС у Волинській області.

Головне управління ДСНС України у Волинській області

Про Захід