Закарпатські новини Здоров'я

Рекомендації щодо діагностики патології шийки матки

Рекомендація від лікаря “Закарпатської Ендоклініки” Маріанни Коробій щодо діагностики патології шийки матки.

Щодня в Україні від раку шийки матки (РШМ) помирають 7 жінок, що пов’язано з без симптомним перебігом хвороби, з невчасним зверненням пацієнток та, як результат, діагностикою захворювання на пізніх стадіях.

Незважаючи на таку сумну статистику, рак шийки матки – виліковний, але на ранніх стадіях. І це – єдина патологія, яка піддається профілактиці. Тому «здоров’я жінки – в її руках». Завдяки запровадженню скринінгових програм (дослідження мазків на онкоцитологію) Європейським країнам вдалося знизити рівень захворюваності на РШМ на 65%.

Рак шийки матки – не спадкове захворювання. Причиною розвитку хвороби є вірус папіломи людини (ВПЛ). Тривале носійство ВПЛ викликає зміни в епітелії шийки матки. ВПЛ передається в більшості випадків при статевих контактах .

Одним із методів ранньої діагностики є проведення кольпоскопії із взяттям мазка на онкоцитологію (пап-тест).

Кольпоскопія – це процедура огляду вульви, піхви і шийки матки жінки. Під час її проведення лікар використовує спеціальний пристрій — кольпоскоп.

Під час кольпоскопії шийки матки лікар може виявити утворення і взяти біопсію для ретельної лабораторної діагностики аномальних клітин.

Кольпоскопія використовується для діагностики багатьох захворювань, включаючи:

  • Рак шийки матки
  • Генітальні бородавки
  • Запалення шийки матки (цервіцит)
  • Передракові зміни тканини шийки матки,піхви, вульви
  • Рак піхви
  • Рак вульви

Підготовка до кольпоскопії

Як правило, рекомендується проводити процедуру після закінчення менструації в перші 2-4 дні. У разі, коли призначено обстеження, а у жінки почалися менструальні виділення, процедуру слід перенести.

Для підготовки до кольпоскопії шийки слід:

  • за 2 дні до кольпоскопії шийки матки варто відмовитися від статевих контактів .
  • відмовитися від використання різних свічок, спреїв, вагінальний таблеток(якщо лікар не рекомендував що-небудь використовувати спеціально)
  • не використовувати засоби інтимної гігієни, а обмивати статеві органи тільки водою.

Нагадуємо, що при першому зверненні до нас, Ви отримуєте БЕЗКОШТОВНО послугу Електрокардіографія яка є одним з основних методів дослідження серця і діагностики захворювань серцево-судинної системи.

Ми гарантуємо якісне медичне обстеження, консультації провідних фахівців в обумовлені терміни, а також якісну діагностику.
Для замовлення і з будь-яких питань

Пишіть в особисті повідомлення на нашу сторінку у фейсбуці.

Або телефонуйте: 067 375 60 50

Повідомленням на Viber за номером: 099 268 70 28

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

83 + = 85