Економіка

Рахункова палата планує перевірити Фонд боротьби з COVID-19

Рахункова палата по завершенню епідемії коронавірусу планує перевірити ефективність витрачання коштів Фонду боротьби з COVID-19.

Про це повідомив Валерій Пацкан, голова Рахункової палати.

Сума Фонду чимала – 65 млрд грн. І в нинішніх умовах, кожна гривня має йти виключно на подолання епідемії.

Чи існують ризики при використанні коштів, говорили в режимі онлайн сьогодні з представниками уряду, парламенту та експертами під час дискусії, організованої VoxUkraine.

На початок червня за рішенням Уряду вже виділено з Фонду трішки більше 28 млрд грн. З одного боку – концентрація 5% бюджету країни за однією бюджетною програмою дозволяє швидко та оперативно реагувати і спрямовувати кошти на ті напрями, які цього потребують. З іншого – централізація таких ресурсів підвищує ризики їх неефективного використання.

Ми в Рахунковій бачимо як мінімум три ризики: корупційні при розподілі коштів; організаційні та неефективного використання державних грошей. І їх вкрай необхідно мінімізувати.

До речі, щоб не втрачати час, наші фахівці вже почали відслідковувати видатки на боротьбу з пандемією. Вибирається, систематизується і оперативно оновлюється інформація про видатки на боротьбу з COVID-19 на окремому дашборді. Ця інформація у вільному доступі ТУТ. – написав у соцмережах посадовець.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 + 1 =