Регіональні Новини Соціум

Рахівські лісівники проводять осінню лісокультурну кампанію

Цьогорічна осіння лісокультурна кампанія в ДП «Ясінянське ЛМГ» розпочалася з 1 жовтня і триватиме до завершення всіх запланованих робіт, інформує ЗОУЛМГ.

Осінній сезон посадки для підприємств відбувається у активній і кропіткій праці. У рамках осінньої посадки заплановане створення насаджень на площі 23,7 га. Заліснення проводиться на ділянках, де в літній період завершили лісозаготівельні роботи та проведено очистку від порубкових залишків.

Загалом буде висаджено 115 тисяч сіянців і саджанців основних лісоутворюючих порід: ялини, ялиці, бука, клен-явора та ясеня. Сіянці для майбутнього лісу лісгосп вирощує у власних розсадниках підприємства. Паралельно проводиться інвентаризація лісових культур та розсадників. Під час інвентаризації визначено стан лісових культур, їх якісні та кількісні показники, а також визначено кількість якісного посадкового матеріалу, що може бути використаним у наступному році для відновлення і доповнення лісів.

Також, під час інвентаризації здійснюється переведення лісових культур у покриту лісом площу. Цьогоріч у лісовому фонді підприємства планується перевести у покриту лісом площу 126,3 га лісових культур, та 61,5 га природного поновлення.

За словами лісничого Довжанського лісництва Михайла Кувіка: «Посаджений восени сіянець має більший запас вологи і поживних речовин, що дає повну силу для росту і розвитку кореневої системи й більшу здатність витримати весняні заморозки та сонячні опіки, ніж весною. В гірських умовах нашого лісгоспу сніговий покрив сходить в квітні-травні і виступає суттєвим стрес фактором та інгібітором росту лісових культур.

Сніг тримається довго, однак, після танення одразу настає посушлива сонячна погода. Часто терміни весняної лісокультурної кампанії бувають дуже стислими і на посадку та доповнення існуючих культур просто не вистачає часу через посушливі умови. Тому зараз найбільш оптимальний час для того, щоб успішно та максимально ефективно відновити наші ліси».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + = 9