Присязі бути! Як проходить військовий збір у карантинних умовах

Опубліковано:

Обов’язковим етапом перед складанням присяги на вірність українському народові та отриманням звання офіцера запасу є проходження військового збору.

Під час котрого впродовж місяця студенти військової кафедри мають можливість по-справжньому зануритися у військову атмосферу. Адже проходить збір у військовій частині і щоденними ритуалами для цього періоду стають підйоми о шостій, зарядки, заняття за розкладом та армійське харчування.

Цього року через пандемію військовий збір переносили два рази з надією, що його все ж можна буде провести у звичайних умовах. Проте карантинні обмеження все ж внесли свої корективи – військовий збір відбувся, однак в новому форматі. Студенти не поселилися у військові казарми, але так само сумлінно виконують всі передбачені для них завдання невеликими групами на свіжому повітрі.

І, як запевняє завідувач кафедри, полковник запасу Василь Олійник, матеріальна база військової кафедри дозволяє провести збір відмінно:

«Студенти дуже чекали на військовий збір, оскільки без збору не було б і присяги. Зараз ми керуємося відповідним розпорядженням, яке дає нам можливість провести військовий збір при кафедрі військової підготовки. Звісно, проведення збору у військовій частині має свої переваги, проте ми були повністю готовими прийняти і нові умови. Ми закупили маски, антисептики, рукавички. Щоранку лікар проводить студентам та викладачам температурний скринінг та двічі на день відбувається санітарна обробка приміщень. Ми розподілили програму на 3 цикли по 5 локацій, а студентів розформували на групи по 10-15. Тож, ми зробили все, що від нас залежить, для безпеки наших студентів».

Розпочався військовий збір 13 липня. Зараз студенти активно знайомляться з організацією служби на військовій частині, вивчають стройові прийоми, основи тактичної медицини та багато іншого.

Ділиться першими враженнями від збору студент Юрій Якубець:

«Сьогодні у нас заняття проходитимуть на кафедрі військової підготовки. Зокрема, ми матимемо змогу оглянути БМП. Викладач детально нам розповідатиме про всі нюанси роботи з бойовою технікою і ми зможемо й самі оглянути машину. Я дуже задоволений, що військовий збір все-таки відбувся. Це час, коли ми можемо пригадати й структурувати всі знання, які ми отримали протягом навчання і здобути нові навички. Є студенти, які вважають, що краще б збори проходили на базі військової частини. Проте, я думаю, що це найкращий вихід у сьогоднішній ситуацій і ми не маємо права на нарікання».

Поки одна підгрупа знайомиться з роботою бойової техніки, в іншої тим часом проходить заняття із вогневої підготовки.

«Зараз у нас відбуваються ситуативні навчання у реальному часі. Ми стараємося із практичної точки зору підготувати студентів до всіх умов. Студенти обмундировані в необхідне екіпірування – оригінальні бронежилети в повній вазі, каски і в такому вигляді виконують команди згідно статуту та відповідно до умов ведення бойових стрільб. Ми прагнемо відтворити цілковиту бойову обстановку, щоб студенти виявились фахово підготовленими до екстремальних умов. Адже у програмі збору також навчальні стрільби на полігоні, а щоби допустити студента до бойової зброї необхідно бути впевненим, що він готовий до цього і теоретично, і практично» – зазначає командир навчального взводу Володимир Луцький.

Для студентки Дарії Коловської такі заняття є одними з улюблених: «Особисто мені найбільше до вподоби заняття, які стосуються практичної частини. Наприклад, підготовки до стрільби. Те, що ми проходимо збір на базі військової кафедри, трохи полегшує нам завдання. Проте великим плюсом такого виду збору я вважаю те, що з нами працюють викладачі, яких ми вже добре знаємо, і які максимально стараються допомогти нам у опануванні нашого фаху вже другий рік. Тим більше, на військовій частині у нас також була можливість побувати. У мене залишаться тільки позитивні враження від збору, адже зараз ми так багато часу проводимо разом, більше дізнаємося один про одного та надолужуємо те, що недовчили. А також маємо можливість повністю зануритися у військову атмосферу».

Важливим для студентів військової кафедри є і вивчення основ тактичної медицини, які допомагає опанувати полковник Євген Баргман: «Одним із курсів, які я читаю для наших студентів, є курс з тактичної медицини. На курсі ми навчаємо надавати першу домедичну допомогу під час бойових дій у військово-польових умовах. Студентам надається як теоретична інформація, так і проводяться практичні заняття з першої домедичної допомоги під час критичних кровотеч, вивільненню дихальних шляхів, торакальних поранень легенів та інших бойових та небойових травм, зокрема, опіків, переломів, переохолоджень, надання допомоги при шоковому стані пораненого. Для навчання у нас є аптечка стандарту НАТО першого рівня IFAK. Також ми навчаємо наданню медичної допомоги за стандартами НАТО, які адаптували до наших бойових умов та враховуючи наш досвід під час проведення антитерористичної операції».

Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр

Про Захід