Прикарпатців застерігають від шахраїв

Опубліковано:

Шахраї продовжують наживатись на довірливих мешканцях. Одразу двоє прикарпатців потерпіли від невідомих аферистів, які розміщували фейкові оголошення в мережах. Ще одна потерпіла втратила заощадження, перейшовши за підозрілим посиланням. Правоохоронці розпочали кримінальні провадження.

До галицьких правоохоронців звернувся 55 – річний мешканець с. Насташине. Чоловік повідомив, що на одному із сайтів знайшов оголошення про продаж сільськогосподарської техніки. Невідомому продавцю заявник перекинув всі кошти, а це 48 тисяч гривень. Однак товар йому так і не надіслали, а на телефонні дзвінки аферист не відповідає.

За схожою шахрайською схемою ошукали й 47-річного мешканця Івано-Франківська, що хотів придбати в інтернеті запчастини до транспортного засобу. Чоловік переслав невідомому продавцю понад 17 тисяч гривень за товар, який так і не отримав.

А 34-річна харків’янка, яка тимчасово проживає у Верховинській ТГ, потерпіла від онлайн-шахраїв. Жінка розповіла поліцейським, що в одній із соціальних мереж побачила інформацію про оформлення соціальних виплат від міжнародних організацій. Для того, аби отримати гроші, необхідно було перейти за посиланням, ввести персональні та банківські дані. Заявниця заповнила все і втратила понад 40 тисяч гривень.

За цими фактами правоохоронці розпочали кримінальні провадження за ст.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Поліція Прикарпаття нагадує:

  • інтернет-афери, пов’язані з продажем товару, об’єднує одна умова – 100-відсоткова оплата або передоплата на відповідний картковий рахунок.
  • обов’язково перевіряйте дані продавця в інтернеті. Введіть у пошукову систему номер телефону, e-mail, реквізити для оплати та інші дані про продавця.
  • не поспішайте робити передоплату;
  • отримуйте інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел;
  • уникайте сумнівних гіперпосилань;
  • не повідомляйте конфіденційну інформацію, зокрема дані банківських карток, стороннім особам.

Про будь-який факт чи спробу шахрайства повідомляйте на «102».

Національна поліція України
МВС України

Про Захід