Прикарпатець хотів купити позашляховик, а втратив понад 166 000 гривень

Опубліковано:

Нещодавно до коломийських поліцейських звернувся 46-річний коломиянин із заявою про шахрайство. Чоловік розповів, що переказав понад 166 тисяч гривень продавцю, який пообіцяв продати транспортний засіб. Однак очікування закінчилося втратою грошей.

Поліцейські встановили, що потерпілий знайшов ресурс в Інтернет-мережі, де продавали позашляховик.

Зв’язавшись із продавцем обговорили умови, які цілком влаштували чоловіка. Майбутній автовласник погодився та перерахував на банківську картку, яку вказав новий знайомий, передплату. Потому зв’язок з авто-продавцем обірвався.

За цим фактом слідчі поліції розпочали кримінальне провадження відповідно до статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-розшукові заходи для встановлення особи зловмисника.

Поліцейські закликають громадян бути уважними та критично ставитися до інформації, яку ви можете побачити в інтернеті. А задля того, щоб уберегтися від шахрайства, дотримуйтесь наступних рекомендацій:

  • перед тим, як зробити покупку в інтернеті, замовити послугу, укласти фінансову угоду тощо, перевірте відомості про продавця або постачальника послуг та вивчіть відгуки інших користувачів;
  • вимагайте надання офіційних документів представника послуг, підтвердження його повноважень та на сам товар, який вам пропонують;
  • уникайте «занадто привабливих» пропозицій;
  • якщо товар або послуга, яку вам пропонують, за пропозицією продавця коштує значно нижче ринкової вартості, це може бути шахрайство;
  • у разі вартісних купівель особисто спілкуйтеся з продавцем офлайн, огляньте товар та перевірте справжність документів. За потреби – скористайтеся послугами експертів.

Пам’ятайте, зазвичай шахраї змушують діяти імпульсивно. Тому залишайтеся спокійними й розсудливими.

Сектор комунікації поліції Івано-Франківщини

Про Захід