Прийшов до тями в палаючому танку: історія українського Героя-добровольця

Опубліковано:

Опритомнів в палаючому танку, зміг вибратися живим, а тепер хоче допомагати іншим важко пораненим захисникам.

30-річний вінничанин Ілля Пилипенко до війни був агентом з нерухомості. На фронт пішов добровольцем, став механіком-водієм танка. За словами Іллі, найстрашніший сон будь-якого танкіста – це згоріти живцем у власній бойовій машині. І одного дня ці страхи справдилися – він опримтомнює в палаючому танку.

Це сталося на херсонському напрямку на початку вересня. Танк, у якому Ілля їде з побратимами, наїжджає на міни. Коли хлопець приходить до тями, все навколо вже палає. Попри опіки і відкритий перелом ноги, Ілля з останніх сил самотужки вибирається з вогняної пастки. Відповзає від танку та береться гасити власне взуття, яке продовжує горіти.

Першу домедичну допомогу Іллі надали побратими. Вогонь обпалив 30% його тіла. Два місяці танкіст провів в опіковому відділенні, де йому провели три пересадки шкіри та неодноразово переливали кров і її компоненти. Ногу врятувати не вдалося. В Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ захиснику встановили протез.

До повномасштабної війни Ілля займався боксом та бігом. І тепер мріє якнайшвидше повернутися до спорту. А ще хоче приєднатися до команди протезистів Національного реабілітаційного Центру НЕЗЛАМНІ. Каже, хоче допомагати таким, як він.

Історія опублікована в межах просвітницької акції “Твоя кров рятує”, мета якої – підвищити обізнаність людей про донорство крові та мотивувати ставати донорами.

Стати донором крові можна за адресою: вул. Миколайчука, 9. У будні з 9:00 до 12:00.
Запис за номером: 0 800 333 003.

Медичне об‘єднання Львова

Про Захід