При Закарпатській ОВА створили Раду з питань внутрішньо переміщених осіб

Опубліковано:

До її складу увійшли 6 керівників структурних підрозділів обласної військової адміністрації, 9 вимушено переміщених осіб та 3 представників громадських організацій, які надають підтримку ВПО в нашому регіоні.

Головні критерії відбору – це бажання допомагати вимушеним переселенцям якнайшвидше адаптуватися, залучати їх до участі в житті громад, де вони знайшли прихисток, і разом втілювати проєкти у сфері захисту цієї категорії населення.

Сьогодні під головуванням Петро Добромільський – заступник голови Закарпатської ОДА відбулися установчі збори, де обрали керівний склад Ради. Її очолила керівниця філії благодійного фонду «СОС Дитячі містечка» в Закарпатській області Наталія Криворучко, яка вимушено перемістилася з Бердянська.

Петро Добромільський зауважив, що Рада передусім має допомагати вимушеним переселенцям працевлаштуватися, брати участь у грантових програмах з підтримки бізнесу, за потреби підвищити кваліфікацію, змінити професію тощо.

Також члени цього консультативно-дорадчого органу повинні сприяти інформуванню ВПО щодо того, де вони можуть отримати психологічну, юридичну чи іншу допомогу.

«Рада представлятиме інтереси вимушених переселенців, яких сьогодні в нашому регіоні – понад 300 тисяч. Завдяки їй вдасться краще вивчити й закрити їхні потреби, також на новий рівень вийде співпраця з міжнародними донорами та територіальними громадами Закарпаття, де мешкають ВПО», – підсумував заступник очільника краю.

Закарпатська ОВА

Про Захід