Політика

При виїзді з Чехії кожен іноземець отримає «виїзний штамп»

Міністерство закордонних справ Чехії опублікувало інформацію щодо порядку виїзду з країни для іноземців, у яких закінчився термін дії дозвільних документів під час надзвичайної ситуації (12 березня – 17 травня).

Іноземці можуть перебувати на території Чеської Республіки ще 60 днів після завершення надзвичайної ситуації, тобто до 17 липня 2020 р. Це стосується всіх іноземців – як тих, що в’їхали до Чехії на основі візи чи дозволу на перебування, так і тих, які перебувають у Чехії на основі безвізу.

На цей період іноземці перебувають у Чехії легально автоматично. Не потрібно звертатися до поліції у справах іноземців для продовження візи чи безвізу. Поліція також не буде видавати іноземцям виїзні візи.

При виїзду чи вильоті з Чехії кожен іноземець отримає «виїзний штамп», який підтверджує легальність його перебування на території Чехії. Цей штамп із датою виїзду буде повідомляти прикордонним органам транзитних країн, через територію яких іноземець буде повертатися додому, що особа перебувала в Чехії легально й до неї не потрібно застосовувати штрафні санкції. Виїзний штамп почнуть виставляти вже з 4 травня.

Згідно з інформацією Міністерства праці та соціальних справ, 60-денний перехідний період поширюється також на видані дозволи на роботу, 3-місячні робочі візи та робочі карти.

Особи, які мають довгострокові візи або дозволи на проживання й хочуть продовжувати своє навчання, роботу тощо на території Чехії, мають подати заяву на продовження дозволу на перебування в місцевому відділі міграційної політики МВС Чехії.

Підготовано на основі інформації з сайту МЗС Чехії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

65 − 60 =