Проводжаємо рік спортивно: в Ужгороді тривали відкриті змагання з фехтування (Відео)

Опубліковано:

Протягом двох днів у СК «Динамо» на фехтувальні доріжки знову вийшли шпажисти та шпажистки. Традиційний зимовий передсвятковий турнір з фехтування триває понад 10 років. Змагання зазвичай є міжнародними, однак через карантинні вимоги, цьогоріч завітали лише гості із інших регіонів України. Із дотриманням протиепідемічних заходів турнір відбувався у двох залах та не більше 20 учасників у кожній групі серед юнаків та дівчат.

Сергій ГОРЕЦЬКИЙ, головний суддя змагань

У цьому році не змогли приїхати, на жаль, найближчі наші сусіди — це угорці, румуни, словаки. Але традиційно приїхали гості із Києва, Хмельницький, Львів, Тернопіль, Мукачево і наші вихованці тут є. Турнір важливий, адже по діткам уже більше 2 місяців нічого не проводилося. Трошки люди заскучали за фехтуванням, тому приїхали, позмагаємося. Плюс подивимося, як проводити турніри в нових умовах, подивимося, чи правильно все робимо, зробимо потім аналіз.

Змагання серед юнаків та дівчат тривали у 5 вікових групах із обмеженням учасників. Саме тому юних фехтувальників поділили на групи та підгрупи. При цьому, кожен зі спортсменів мав дотримуватися протиепідемічних заходів та мати при собі маску, дезінфектор та ручку для підписання протоколів. Діти проведенню передсвяткового турніру — радіють. Кажуть: це чудова нагода відволіктися.

Давид САЙФУТДИНОВ, фехтувальник

Я в школу ходжу через день, тренування три рази на тиждень. Ці змагання, це старший вік, я тут буду пробувати себе. А завтра буде мій вік, там хочу перемогти.  

Анастасія РУСИН, фехтувальниця

Цей турнір — це скоріше розрядка, від сидіння вдома, і тренувань, і школи. Дуже давно уже не було нормальних змагань, тому це така розрядка від сидіння.

Євген ЛУПИЧ, фехтувальник

Це можливість поговорити з друзями, розрядити обстановку карантину. Адже це неможливо сидіти дома кожен день. Це хороша зараз мотивація виграти це все.

Передсвятковий турнір має дружній характер та покликаний налагодити спортивні контакти. Так, цього року традиційно на доріжки вийшли і фехтувальники із м. Хмельницький. Переконані: такі змагання — необхідні для популяризації спорту серед дітей.

Василь ГАВАДЗИН, керівник фехтувального клубу «Маестро» (Хмельницький)

Для дітей важливо мати практику, і якщо вони тренуються — розуміють, заради чого тренуються. І змагання — це є підсумок тих тренувань і зусиль, які доклали. Умови карантинні вони трохи діток підкосили, найцікавіше те, що діти втрачали мотивацію. Півроку не було ніяких змагань. Нам пощастило у жовтні ми встигли провести Всеукраїнський турнір дитячої ліги, єдиний наразі в цьому році етап Ліги Миронюка, дитячої ліги, він був рейтинговим.

Спорт — на карантині, однак не зупинився. Саме тому Закарпатська федерація фехтування із дотриманням протиепідемічних заходів продовжує тренування дітей, зокрема, збірників жовто-блакитної команди різних вікових категорій. Якщо епідемічна ситуація покращиться, то уже у 2021-му Ужгород прийматиме Всеукраїнські змагання з фехтування.

Про Захід