Прокуратура – про повідомлення підозри координаторці Руху підтримки закарпатських військових

Опубліковано:

За процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури голові громадської організації повідомлено про підозру у продажі товарів гуманітарної допомоги та незаконному використанні благодійних пожертв з метою отримання прибутку під час воєнного стану (ч. 3 ст. 201-2 КК України).

За даними слідства, підозрювана здійснила продаж військового спорядження, яке організація безкоштовно одержала від іноземних партнерів як гуманітарну допомогу. Зафіксовано випадки передачі громадянину необхідного для потреб ЗСУ екіпірування, за яке потрібно було сплатити грошові кошти відповідно до наданого переліку цін.

Варто наголосити, що «гуманітарна допомога» у трактуванні законодавства – це цільова адресна безоплатна допомога. Вона є різновидом благодійництва, а тому не передбачає одержання прибутку, сплати будь-якої винагороди тощо.

Крім того, особу підозрюють у використанні благодійних пожертв не за призначенням. Представники організації одержували гроші на особисті банківські рахунки, реквізити яких розміщені на офіційному сайті ГО та сторінках у соцмережах. Підтверджено, що з 24 лютого цього року на ці рахунки надійшло понад 3 млн грн.

Встановлено, що частину з цих зібраних громадянами коштів, які ті перераховували на підтримку ЗСУ, спрямовано не на першочергові потреби військовослужбовців, а для одержання прибутку. Так, протягом місяця підозрювана витратила 584 909 грн на закупівлю різнокольорових футболок і нанесення на них принтів із патріотичними гаслами. Подальша реалізація цих речей давала змогу одержати прибуток – готівкові кошти, які ніяким чином не обліковувалися.

Зазначають, що статутом діяльності громадської організації загалом не передбачено одержання будь-якого доходу. Водночас і в законодавстві, що регулює діяльність громадських організацій, йдеться про те, що таке об’єднання є непідприємницьким і його основною метою не є одержання прибутку.

Триває подальше досудове розслідування, яке здійснюють слідчі СУ ГУНП в Закарпатській області. Оперативний супровід забезпечує Управління СБУ в Закарпатській області та Управління карного розшуку Нацполіції Закарпаття.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Закарпатська обласна прокуратура

Про Захід