Закарпатські новини Здоров'я

Про вакцинацію, сільську медицину та розбудову профілактичної мережі говорили на нараді в Закарпатській ОДА

Вакцинація, освоєння коштів на сільську медицину та розбудова профілактичної мережі – три медичні питання гостро обговорювали на нараді в Закарпатській ОДА.

Головний позаштатний спеціаліст, експерт департаменту охорони здоров’я з обслуговування дитячого населення Михайло Радь поінформував керівників медичних установ та першого заступника голови ОДА Олексія Гетманенка про ситуацію із вакцинацією в області. Наразі в Закарпатті низький рівень щеплення: якщо по країні вакциновано близько 68% громадян, то на Закарпатті ця цифра становить 53,5%. За словами Михайла Радя половина регіонів області (8 із 16) не досягнула 50 % охоплення. І це при тому, що забезпеченість імунобіологічними препаратами від реальної потреби на 2019 рік складає 141%! Зважаючи на низький рівень імунізації, були заслухані пояснення представників кожного району.

Олексій Гетманенко висловив переконання, що при належній організації роботи з населенням, вже навесні наступного року Закарпаття зможе вийти на рівень 70% вакцинованих. Ключову роль в цьому питанні відграють сімейні лікарі, які повинні пояснювати своїм пацієнтам необхідність вакцинації. Було запропоновано підключити фінансові важелі та стимулювати тих медиків, де найвищий відсоток щеплених. Під час дискусії медики зауважили, що спалахи кору та дифтерії спонукали населення активно вакцинуватися. Однак багаторічна антивакцинальна кампанія розгорнута не тільки у ЗМІ, але й подекуди і самими медиками, призводить до того, що тільки за 10 місяців цього року офіційно зареєстровано 2 995 відмов від проведення профілактичних щеплень, а саме: від туберкульозу – 199 відмов; від поліомієліту – 503; від вірусного гепатиту «В» – 883; від дифтерії, кашлюку та правця – 510; від гемофільної інфекції типу в – 461; від кору, паротиту та краснухи – 439.

«Закликаю виконувати цю роботу не для «галочки», а для наших людей, аби в майбутньому не виникало надзвичайних ситуацій через появу хвороб, які вже давно подолані в цивілізованому світі саме завдяки імунізації», – звернувся до присутніх Олексій Гетманенко.

Також після обміну думками, було вирішено активізувати роботу зі створення «Шкіл здоров’я» при сімейних амбулаторіях у містах і районах області. Ці профілактичні заходи повинні сприяти підвищенню обізнаності населення про загальні засади здорового способу життя та профілактику низки захворювань.

Особливу увагу учасників наради було звернено на необхідність пришвидшити роботу з освоєння коштів державної субвенції на розвиток сільської медицини. Заступник директора департаменту охорони здоров’я Іван Гуштан зазначив, що за рахунок цих коштів передбачено закупівля 178 автомобіл[ПW1] ів[ПW2] , обладнання для телемедицини у 235 амбулаторій, будівництво 36 нових амбулаторій, а також проведення капітальних ремонтів амбулаторій ЗПСМ.

Загальна сума для втілення всіх цих проектів сягає 363 млн 612,9 тис. грн. Однак, тільки 30 відсотків цієї суми використано. На жаль, місцеві громади не завжди ефективно та оперативно розпоряджаються цими коштами. Олексій Гетманенко доручив найближчим часом організувати з цього питання окрему нараду за участі голів РДА, райрад, сільських голів та очільників ОТГ. «Держава виділила кошти для покращення медичної галузі краю і ми не маємо права їх втратити», – наголосив перший заступник голови ОДА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

93 − 84 =