Про йодну профілактику у разі радіаційної аварії

Опубліковано:

36 років тому сталася найбільш масштабна техногенна катастрофа в історії людства – аварія на Чорнобильській АЕС. Події, що зараз відбуваються в Україні, змушують нас бути готовими до всього – у тому числі і до можливості радіаційної аварії.

Тож сьогодні ми поговоримо про йодну профілактику. І дай Бог, щоб ця інформація вам ніколи не знадобилася.

Передусім наголошуємо на тому, що надмірне вживання йоду є НЕбезпечним. Тому йодну профілактику робимо ТІЛЬКИ у разі офіційного оголошення. Дякувати Богу, ми живемо не в СРСР і не в росії, тож інформацію від нас ніхто приховувати не буде.

Отож що робити, аби вберегти щитовидку в разі радіаційної аварії?
– у випадку повідомлення про аварію на АЕС, розчинити 44 краплі 5% розчину йоду на півсклянки молока/води і випити однократно;
– для вагітних та годуючих мам – 40 крапель;
– для дітей: старше 12 років, як і для дорослих – 44 краплі; 5-12 років – 20-22 краплі; 2-5 років – можливе застосування 2,5% розчину йоду шляхом нанесення на шкіру тампоном у вигляді смуг на передпліччях і гомілках – 20-22 краплі однократно; до 2 років – нанесення на шкіру 10-11 крапель 2,5% спиртового розчину йоду однократно.
– хворі з гіпотиреозом, які знаходяться на замісній терапії левотироксином, можуть збільшити дозу левотироксину на 50% на 7-10 днів;
– пацієнти з гіпертиреозом – 44 краплі 5% розчину в стакані молока чи чаю, протягом 3 днів;
– пацієнти з наявністю антитіл до тиреопероксидази та до тиреоглобуліну – без порушення функції – як і всім 44 краплі 5% йоду в стакані молока або води однократно.

Якщо вам більше 40 років, ви маєте алергію на йод або видалену щитоподібну залозу – йодну профілактику вам проводити не потрібно.

Наголошуємо ще раз. Ці всі заходи ми робимо ЛИШЕ у разі радіаційної аварії, про яку буде оголошено в ОФІЦІЙНИХ джерелах.

Ми свідомо оминули дозування таблетованої форми калію йодиду. Адже наразі в аптеках таких препаратів немає, а спиртовий розчин йоду 100% є у вас вдома, в сусідів чи аптеках міста.

Запис на консультацію до спеціалістів EndoClinic:
+38 (067) 375-60-50
+38 (099) 268-70-28

Закарпатська Ендоклініка

Про Захід