Поліцейські радять буковинцям, як убезпечити себе в соціальних мережах

Опубліковано:

7 лютого – Міжнародний День безпечного Інтернету. Правоохоронці ГУНП в Чернівецькій області провели зустрічі із школярами і вчителями та розповіли їм про потенційні загрози під час онлайн-спілкування в соцмережах.

Відповідні уроки пройшли в навчальних закладах Буковини за участі ювенальних поліцейських, поліцейських офіцерів громад, спільно з колегами з відділу протидії кіберзлочинам в Чернівецькій області. Вони нагадали школярам про потенційну небезпеку в Інтернеті, зокрема кібербулінг, суїцидальні та екстремістські групи, секстинг та інтернет-шахрайства.

Правоохоронці застерігають дітей та дорослих не розповсюджувати персональні дані та фотографії у соціальних мережах. Адже такою інформацією можуть скористатися шахраї. 

Так, використовуючи фейкові акаунти, аферисти входять у довіру неповнолітніх, отримують особисту інформацію (місце навчання, проживання, дані про банківські рахунки батьків), в результаті чого підлітки стають об’єктом скоєння злочину.  

Правила безпечного користування соціальними мережами:

1. Використовуйте надійний пароль: комбінуйте букви, цифри та інші символи.

2. Довіряйте перевіреним джерелам інформації. 

3. Не викладайте особисту інформацію про себе, рідних, друзів і знайомих.

4. Не поширюйте контент незаконного або непристойного змісту.

5. Переконайтеся, що ваш профіль у соціальній мережі закритий від сторонніх осіб (перевірте налаштування безпеки і конфіденційності).

6. Додавайте до списку друзів лише тих, кого знаєте особисто.

7. Ваші потенційні друзі мають запитати вашого дозволу, перш ніж завантажувати фотографії з вами або позначати вас на фотографіях в соціальних мережах. Не бійтеся сказати їм про це. І також самі теж дотримуйтесь цього правила.

8. Не переходьте за сумнівними посиланнями, прикріплених у повідомленнях: безпечніше вводити адресу через браузер.

Відділ комунікації поліції Чернівецької області

Про Захід