Побачити світ очима художника: Історія мукачівця Ігоря Луценка

Опубліковано:

Ігор Луценко, художник, учасник понад 70 пленерів та виставок, у тому числі міжнародних, кандидат мистецтвознавства, член Національної спілки художників України.

Викладач, доцент кафедри рисунку Закарпатської академії мистецтв, працював над дисертацією про закарпатський живопис. Лауреат багатьох премій.

Ігор Луценко народився у мальовничому селі Ділове, яке він називає “карпатським раєм”. У шкільні роки вчився живопису у старенького художника-самоука, що жив у селі. Запах олії і дерева-етюдника з дитинства запам’ятався йому на все життя.

У студентські роки, щоб мати змогу купити фарби, підрамник та полотно практикував виготовлення виробів зі шкіри. Освіту здобував в Ужгороді та Львові. Прагнення до самовираження привело художника до формування його власного, неповторного стилю.

— Якщо ти митець, ти повинен міркувати більш дивергентно, нестандарто, моделювати індивідуальну картину, щоб ти був у ній. Передати власні почуття і бачення, зважаючи на правила гри, композиції, ритму, кольору — ділиться художник. Саме ця неповторність, протистояння трюїзму відчувається у кожному його творі.

Мукачівський замок у новому світлі: Художник готує серію робіт присвячену «Паланку»

Зараз митець працює над творами, присвяченими мукачівському замку, — Ми завжди до чогось призвичаюємося, десь отой стереотип, ми вже звикли до нього, — розмірковує художник. — Я собі поставив завдання побачити замок або представити його в іншій призмі, у іншому баченні. Він не повинен бути впізнаваний теоретично, він має бути різний, та колористика яка відбувається у різні пори роки або в різні часові відрізки.

Нещодавно митець представив персональну виставку картин “Ілюзії” в галереї «Ужгород», його 40 робіт присвячені трансформації пейзажу.

Своїм мистецтвом художник підтримує захисників. Та коли почалася війна, спершу не міг малювати. Картини митця з пленерів продавалися за донати.

— Доля має свою місію. Найважливіше у мистецтві – бути щирим, не лукавим. Або ти робиш, або краще не берися за це, — ось головний постулат, яким керується художник. Дивіться його ексклюзивне інтерв’ю.

Про Захід