Культура Соціум

Півень Андрій: вберегти культуру та історичну традицію Ужгорода – наш обов’язок

Пане Андрію, незабаром Ужгород святкуватиме свою чергову річницю. Чим на Вашу думку особливий Ужгород і чи черпаєте з його історії натхнення для роботи?

Ужгород особливе місто. Певен, так скаже кожен, хто тут живе і хто бодай раз тут побував. Особливе своєю атмосферою, історією, культурою, місцевою кухнею, природою і, передусім, людьми. Уявити собі, скільки всього бачили вулиці, будівлі Ужгорода за понад тисячоліття! Попри те, що Ужгород є обласним центром, все ж місто компактне, спокійне і затишне. Тут комфортно жити, працювати й відпочивати. Словом, нам, ужгородцям, дуже пощастило. Цінуймо те, що маємо.

У соціальних мережах, зокрема на Вашій публічній сторінці Facebook під хештегом #знайзакарпаття, Ви знайомите своїх підписників з авторитетними та прогресивними ужгородцями, створюєте нові творчі проекти. Така ініціатива набула великої популярності серед містян, особливо молоді.

Наша компанія і я особисто, обрали для себе публічну площину, оскільки хочемо створювати корисний та цікавий контент про закарпатців і для закарпатців. Наш край настільки багатий талантами у різних сферах! Вони захоплюють і надихають. Хочеться, аби про них знали якнайбільше людей. Бо ми маємо ким і чим пишатися. Крім того, компанія Нобілекс активно працює у соціальному керунку. І якщо наш приклад змотивує когось доєднатися до подібних ініціатив, ми будемо дуже раді. Багато проектів було зреалізовано, власне, для молоді. Особисто мені спілкування, співпраця з молодими закарпатцями приносить колосальне задоволення. Нинішня молодь фантастична. А те, що вони підтримують наші погляди означає, що ми рухаємось у правильному напрямку.

Ви є генеральним директором компанії «Нобілекс». Як бізнесмен, яким чином Ви бачите майбутнє Ужгорода? Якою б Ви хотіли бачити архітектуру міста, скажімо через 100 років?

Ужгород – місто з багатою історією. Близькість розташування до Європи відображається і у його зовнішньому вигляді. Це беззаперечно. Ми у компанії Нобілекс дуже поважаємо культурні й історичні традиції в архітектурі. Разом з тим, вважаємо, що нехтувати сучасними технологіями і тенденціями теж не можна. Бо світ йде вперед. Все змінюється і вдосконалюється. Тож потрібен баланс. Вже багато років нам вдається його досягати.

Нові райони Ужгорода сьогодні більше схожі на квартали сучасних європейських містечок. Світлопрозорі фасади нашого виробництва, до прикладу,  чудово вписуються в їх загальний архітектурний вигляд. Щодо того, який вигляд матиме Ужгород через 100 років, певен, це буде сучасне місто, але зі своїм суто ужгородським шармом. І щиро сподіваюся, історичними надбаннями, у тому вигляді, якими бачимо їх ми, зможуть і наші нащадки милуватися.

Ви як експерт у сфері будівництва, можливо нагадаєте читачам, звідки бере свій початок технологія світлопрозорих фасадів. Чи є перспектива використання таких архітектурних рішень в місті Ужгороді?

Бажання простоти, максимального простору, світла, сонця, повітря почало відображатися у будівлях Європи та США  ще в минулому столітті. Відтак, інтерес до технологій світлопрозорих фасадних систем зростав й ширився світом. Можемо це бачити на прикладі відомих світових архітектурних екземплярів : скляна піраміда Лувра чи хмарочос Мері-Екс в Лондоні, Скляний навіс в Токіо чи Куб Apple.

В Ужгороді мода на вільний простір, «легкість» конструкцій тільки починає потроху проявлятися. І у цьому напрямку в нас неабиякий потенціал. Адже, місто туристичне, культурне. На часі  будівництво готелів, бізнес-центрів, галерей , де подібні рішення дуже доречні.

На завершення, щоб Ви побажали ужгородцям напередодні святкування Дня міста?

Наше місто – це наш спільний дім. І я щиро бажаю, щоб усім нам було у ньому затишно і комфортно. А для цього, бережімо його, шануймо і любімо. Ужгород має величезний потенціал. Це місто, передусім, сучасних, креативних людей, які надихають, мотивують. Щиро бажаю здоров’я, злагоди кожній ужгородській родині, миру і добробуту кожній оселі. Ми спільно творимо історію і добробут нашого міста. Хай на вулицях Ужгорода буде гамірно, чутно веселий дитячий сміх. Хай життя вирує, хай місто розквітає, розвивається, не втрачаючи при цьому своєї особливої атмосфери і шарму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

96 − 86 =