Підземний світ Львівщини: печерні комплекси в області, які варто відвідати

Опубліковано:
  • Медова печера – геологічна пам’ятка природи місцевого значення. Розташована неподалік вулиці Медової Печери у Львові. Загальна довжина ходів – близько 56 м, середня висота – 4,5 м, середня ширина – 8,5 м. Складається з двох великих залів, з’єднаних вузьким проходом. Зали відкриті для відвідувачів.
  • Крехівські печери – розташовані неподалік від Крехівського монастиря на території парку «Розточчя». Печери розташовані на висоті у товщі каменя і дістатись туди можна за допомогою драбини. Дорогою, у лісі, можна зробити зупинку біля джерела.
  • Печерний монастир у Страдчі – пам’ятка природи місцевого значення, розташований за двадцять кілометрів від Львова поблизу с. Страдч. Загальна довжина ходів – понад 270 м. Складається з вхідної галереї, у якій влаштована церква.
  • Скельно – печерний комплекс в с. Розгірче – пам’ятка історії та природи. Розташований на південно-східній околиці села Розгірче Стрийського району. У товщі основного скельного масиву вибиті три печери, які розташовані на двох рівнях. На першому – два приміщення, а на другому, до якого ведуть сходи – одне приміщення.

🔸Миколаївські потерни – розташовані неподалік містечка Миколаїв на Львівщині. Печери – тунелі, потерни, вирубані в пісковику в 1910-1913 рр в межах будівництва миколаївського оборонного передмостового укріплення з метою захисту переправ через Дністер. Австрійці створили низку наземних і підземних оборонних споруд, які використовували як склади боєприпасів, майна та продовольства.

Управління туризму та курортів Львівської ОДА

Про Захід