Підлітки з усієї України пізнавали Ужгород через квест

Опубліковано:

24 підлітка з усієї України пізнавали обласний центр Закарпаття під час театралізованих квест-екскурсій “Таємниці старовинного Ужгорода”. Усі вони приїхали на Закарпаття в рамках літньої школи Citizen Up! В останній день свого таборування, завдяки співпраці з ГО “Щасливі діти”, учасники поринули у цікавий світ старовинного Ужгорода.

Вони пройшли 22 локації, впоралися з усіма завданнями та зустріли на своєму шляху постатей з минулого. Кажуть: формат заходу прийшовся до душі.

Я вивчаю історію, мені це цікаво. А цей квест — прекрасна можливість познайомитися із Ужгородом у доволі
незвичний спосіб, — поділився враженнями учасник із Самбору Андрій Топорович.

Та не тільки з історією і, власне, самим містом знайомилися підлітки. Під час театралізованої квест-екскурсії організатори привертали їхню увагу до ряду проблемних питань. Як-от руйнування пам’яток архітектури. Зокрема, закцентували на необхідності збереження будівлі обласної філармонії. На цій локації підлітки підготували і провели флеш-моб.

Філармонія є старою і потребує реставрації, оскільки є кілька великих тріщин. І буде дуже шкода, якщо ми
втратимо цю будівлю, тому що вона є однією із важливих пам’яток України, — зазначила житомирянка Тетяна
Цимбалюк.

За словами представників ГО “Щасливі діти”, станом на сьогодні участь у проекті уже взяло понад 200 дітей. Однак, всі вони були мешканцями Ужгорода, або інших населених пунктів в межах Закарпаття. Десятий за рахунком квест зібрав учасників з усієї України.

Цей досвід дуже цікавий і нам, адже до цього часу участь у квестах брали діти, які добре знають Ужгород. Тут же перед нами постала задача розповісти про місто для дітей, які впринципі нічого про нього не знають. Але по відгукам бачимо, що нашій команді вдалося зацікавити підлітків. Особливо приємно бачити, як вони перейнялися долею архітектурних споруд, що знищуються, — прокоментувала авторка проекту Людмила Сюзева.

Нагадаємо, що театралізовані квест-кскурсії Ужгородом триватимуть до 21 вересня. Всього ж проектом буде охоплено 320 учасників віком від 10 до 16 років. Реалізовується проект за підтримки “Українського культурного фонду”. Участь у квестах безкоштовна.

Прес-служба ГО “Щасливі діти”

Про Захід