Що відбувається із доларом? Треба купувати чи здавати накопичення? Як поводити себе українцям? Чт можливий різкий ріст долара у найближчий час? Загальні перспективи американської валюти.
Перспективи долара США в Україні
Ситуація з курсом валют не є повністю стабільною, адже є безліч різноманітних факторів, що впливають на неї. Серед найрозповсюдженіших є: потрійність курсу долара до гривні, економічні труднощі в країні, економічна допомога від західних партнерів (має позитивний характер) і таке інше. З початку війни із РФ курс виріз дуже стрімко і зі звичних 24-26 гривень долар зріс до 30, згодом до 36, а наразі до 41 гривні.
Що коїться зараз? Долар США став коштувати більше ніж євро. Перший занепад європейської валюти був шокуючим для багатьох країн світу, але наразі усі звикли до цього. На це вплинули не тільки санкції, що були накладені на РФ, а також потенційні проблеми із паливом, газом та фактор підтримки України у війні.
Сьогодні долар має невеликі коливання протягом доби. Вони не перевищують статистичних показників та норм. Коливання у амплітуді декількох копійок є нормальним явищем для економіки, тож можна сказати, що долар до гривні є стабільним. Різниться лише його курс у різних місцях. На сторінці https://meta.ua/finance/kurs/usd/ можна відслідкувати актуальний курс за показниками НБУ, банків, а також у системах Visa та Mastercard.

Прогнози експертів
Сьогодні курс долара США різниться, в залежності від місця купівлі чи продажу валюти. Українці мають три основні варіанти:
- Обмінники чи чорний ринок;
- Банки;
- Курс НБУ.
Чорний ринок користується більшою популярністю через те, що їх прайс значно вищий, як на купівлю, так і на продаж валюти. Фінансисти прогнозують коливання курсу у декілька копійок протягом наступних тижнів, але за межі норми офіційний курс НБУ не вийде. Що стосується довгострокової перспективи, то важливу роль буде грати допомога від країн Європи та партнерів. Якщо вона буде достатньою, то курс залишиться без змін.
Але атаки ворога по критичній інфраструктурі можуть призвести до важкого опалювального сезону, додаткових витрат на ремонт та монтаж нового обладнання, що вплине на курс взимку. За найгіршими прогнозами курс долара може становити 50 гривень за 1 долар США, але це малоймовірний сценарій. Скоріш за все гривня залишиться на своєму місці, як і долар.
Чи варто купувати валюту перед зимою? Наразі немає однобокого погляду на ситуацію. Дехто з експертів рекомендує закупити, інші – ні. Ми можемо сказати, що це залежить суто від ваших індивідуальних умов та потреб. Не треба панікувати чи вкладати останні гроші у іноземні фінанси, але при можливості ви можете вкладати гроші у долари. Звісно, це не повинно шкодити вашому загальному становищу та рівню життя.