Валерій Пацкан: “Сьогодні питання №1 – проєкт бюджету-2020”

Опубліковано:

Валерій Пацкан, голова Рахункової палати презентував на засіданні бюджетного комітету висновки палати про виконання держбюджету-2019 у першому півріччі.

У соцмережах очільник РП прокоментував це.

Очевидно, сьогодні питання №1 – проєкт бюджету-2020, і ми вже розпочали його експертизу. Але варто зупинитися на тих показниках виконання держбюджету поточного року, які актуальні при розгляді проєкту бюджету на наступний рік. Щоби не повторювати минулих помилок, – зауважив він.

Щороку в Україні існує проблема планування показників, пише у пості Валерій Пацкан.

У січні-серпні цього року план надходжень загального фонду державного бюджету не виконано на 46,2 млрд грн, або 4,8%, зокрема: доходів – на 30,8 млрд грн, або 4,9%; державних запозичень – на 17,7 млрд грн, або 5,3%; приватизації державного майна – на 6 млрд грн, або 94,3 %. Якість планування видатків не краща. Про це свідчить хоча би щорічне зростання рішень Кабміну про перерозподіл бюджетних призначень, що спричинено насамперед недоліками планування видатків. Про це Рахункова палата зазначала не раз. Сподіваюсь, наші пропозиції будуть враховані як при виконанні держбюджету-2019, так і в проєкті державного бюджету на 2020 рік.

Про Захід