Пацкан: Політика і політики не повинні впливати на роботу вищого органу аудиту

Опубліковано:

Днями група аудиторів Рахункової палати повернулася з Польщі, де навчалася і підвищувала свою кваліфікацію. Наразі час повчитися у американських колег.

Експерти американської компанії «Менеджмент Системз Інтернешнл» (MSI) в рамках реалізації проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» готові поділитися з ними досвідом як побудувати надійну систему аудиту суспільних коштів. За приклад успішного аудиту фахівці беруть роботу Вищого органу аудиту США (GAO).

Інформацію про це оприлюднив у соцмережі голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

Головний Віце-президент MSI Джозеф Крістоф, з яким мав зустріч сьогодні, не за чутками знає про роботу аудиторів. Адже до цього, понад 30 років працював в Офісі урядової підзвітності США (GAO). Посилення незалежності Рахункової палати, підвищення якості доказової бази аудитів, підвищення кваліфікації аудиторів – це лише деякі з питань, які встигли обговорити під час зустрічі, – коментує урядовець.

Обидва стоїмо на позиції, що політика і політики не повинні впливати на роботу вищого органу аудиту. – пише Валерій Пацкан. – Рахунковій палаті, хоча і дуже складно, але це вдається. Переконаний, що впродовж тижня, поки триватиме спілкування з нашими американськими колегами, ми дізнаємося багато секретів, як зробити Рахункову палату ще більш дієвою та авторитетною.

Про Захід