Пандемія не стала на заваді студентам УжНУ взяти участь у міжнародній програмі

Опубліковано:

Незважаючи на карантинні обмеження, студенти УжНУ активно приймають участь у закордонних навчальних стажуваннях. В рамках «Зимового університету» у Дармштадті (Німеччина), троє студентів стали учасниками програми, яка надала їм змогу пройти тритижневий курс навчання за модулями «Цифрове суспільство» і «Міжнародний маркетинг та продажі» в рамках угоди про співпрацю між університетами.

Дармштадтський університет прикладних наук провів «Зимову школу» за участю студентів з різних країн, зокрема з  України, Грузії, Румунії, Австралії, США, Індонезії, Ірану та ін. На основі двосторонньої угоди про співпрацю між Ужгородським національним університетом та Дармштадтським університетом прикладних наук, наших студентів було запрошено до участі на безкоштовній основі.  Цього року вперше за всю історію проведення даної «Зимової школи» вона пройшла у форматі онлайн у зв’язку з пандемією COVID-19. Не дивлячись на обмеження пов’язані з даним форматом, організатори доклали багато зусиль, щоб студенти ознайомились з культурними особливостями Німеччини та містом Дармштадт, налагодили комунікацію з іншими учасниками програми, ефективно провели ці три тижні досліджуючи різноманітні завдання та вивчаючи німецьку мову.

 Програма навчання включала практичні заняття та лекції з основних дисциплін, а також з німецької мови, відповідно до рівня знань студентів (А1,А2, В1). Основними лекторами «Зимового університету» були  професори Дармштадського університету та  запрошені лектори з багаторічним досвідом роботи у відповідній галузі. Запрошеним лектором був професор  австралійського Університету Гріффіта, який на своїх заняттях ознайомив студентів з історією Австралії,  явищем медіатизації та його впливом на суспільні процеси, взаємозв’язок медіа та культури.

Протягом тритижневого навчання студенти модуля «Цифрове суспільство (Digital societies)» мали змогу подискутувати з приводу сучасних цифрових тенденцій в умовах пандемії, поділитись досвідом використання цифрових технологій для навчання, обговорити позитивні та негативні сторони в онлайн навчанні, поділитись досвідом управління емоціями та настроєм у зв’язку з COVID-19  та специфікою дистанційного навчання в їх країнах.

Модуль «Міжнародний маркетинг та продажі» передбачався для покращення знань студентів у сфері управління маркетингом для успіху продукту та компанії.  Продажі відіграють фундаментальну роль для складних та інноваційних продуктів та впливають на економічний успіх компанії. Студенти дізнались як керувати складними міжнародними маркетинговими концепціями та використовувати маркетингові інструменти. Практичні заняття були спрямовані на розвиток комунікації, в процесі яких студенти готували презентації на різноманітні теми. 

Окрім навчальної програми студенти мали змогу відвідати віртуальні  тури по місту Дармштадт та кампусу університету, заняття з йоги, віртуальний пошук скарбів  та багато інших цікавих і пізнавальних занять, які були спрямовані на збільшення міжкультурного досвіду. 

Про враження від онлайн навчання в Дармштадському університеті та найцікавіші моменти програми ми поспілкувались зі студентами, які були відібрані до участі у програмі –  Володимиром Добошем, Рішко Людмилою та Рогач Анастасією:

Які ваші враження від Зимового університету?

У мене склались чудові враження від «Зимового університету». Професор провела велику роботу, залучаючи нас та презентуючи різноманітні теми щодня, які значно розширили мій кругозір. Окрім того, я вдосконалила свою англійську мову, що відіграє для мене надзвичайно важливу роль і отримала багато цікавої та корисної інформації. Завдяки Зимовому університету розпочала вивчати німецьку мову, яку продовжу вдосконалювати в майбутньому (Анастасія Рогач, студентка 1-го курсу, юридичний факультет)

Участь у «Зимовому університеті» залишила багато позитивних вражень. Найбільше мені сподобалась організація занять та інтерактивність в групі. Викладачі проводили цікаві лекції та дискусії. Ми всі мали змогу висловити свої думки  про ситуацію з пандемією та поділитись досвідом, як саме в тій чи іншій країні суспільство реагує на виклики пов’язані з COVID-19. Дуже цікаво було почути думки учасників та викладачів, що однозначно дозволило нам дізнатись про культурні особливості студентів, які приймали участь в програмі. Звісно, великим плюсом було вивчення німецької мови. Заняття були дуже продуктивними та цікавими (Людмила Рішко, аспірантка 1-го року навчання, ФСН)

 Чи вдалось вам в онлайн форматі оволодіти поданою інформацією на достатньому рівні та налагодити комунікацію в групі?

Звичайно, онлайн навчання це зовсім інші враження як стаціонарне, проте все було організавано на найвищому рівні, тому оволодіння інформацією було на достатньому рівні.

Також вдалося знайти спільну мову з учасниками досить успішно, хоча був певний мовний бар‘єр на початку. Дуже добре, що ми маємо чимало цікавих міжнародних можливостей розвитку. (Володимир Добош, студент 3-го курсу, економічний факультет).

Інформація подана відділом міжнародних зв’язків

Про Захід