Новини Західної України Політика

ОПОРА Тернопільщини: ОВК №165 провела повторне засідання щодо формування ДВК через знайдену помилку

7 липня секретар окружної виборчої комісії №165 (м. Зборів) знайшов помилку, яку комісія допустила при формуванні дільничних виборчих комісій на засіданні 5 липня. Виявилося, що не було враховане подання від політичної партії «Опозиційна платформа – За життя». Ввечері 7 липня ОВК провела повторне засідання. Про це повідомляє Громадянська мережа ОПОРА.

Голова ОВК №165 Іван Синишин повідомив представниці ОПОРИ, що засідання окружної виборчої комісії з питань проведення жеребкування щодо включення кандидатур до складу дільничних виборчих комісій та їх утворення проводиться повторно, оскільки секретар комісії виявив, що не всі подання, які надійшли до ОВК, були враховані при формуванні ДВК.

Секретар комісії №165 Руслан Прінь розповів ОПОРІ, що він знайшов помилку, коли звіряв квоти керівних посад відповідно до суб’єктів подання. З його слів стало зрозуміло, що подані партією «Опозиційна платформа – За життя» кандидатури не були враховані при жеребкуванні. Руслан Прінь пояснив, що це сталося через неуважність, втому і брак часу. Він сказав, що не були звірені списки подань із журналу реєстрації та списки отримані з системи «Вибори».

Також секретар комісії повідомив, що, станом на 7 липня, рішення постанови ОВК про сформований склад керівних посад і про результати жеребкування скасовано. Він сказав: «Зараз відбувається завантаження подання, згідно із законодавством. І, відповідно, буде проводитися ще раз жеребкування, буде проводитися ще раз встановлення керівних посад із визначенням квот за допомогою комп’ютера. Суб’єктів подання представників або суб’єктів подання довірених чи уповноважених осіб ми повідомили по можливості». Він додав, що рішення було прийняте терміново, адже завтра повинне відбутися перше засідання дільничних виборчих комісій.

Спостерігачка ОПОРИ повідомила, що усі 308 дільничних виборчих комісії були утворені уночі 8 липня на засіданні ОВК. Зранку цього ж дня голова комісії №165 Іван Синишин підтвердив цю інформацію. А також він додав, що жодних скарг щодо цієї ситуації від партії «Опозиційна платформа – За життя» і від інших суб’єктів подання до ОВК не надходило.

Відповідно до частини 3 статті 107 Закону України «Про вибори народних депутатів України» дільничні виборчі комісії утворюються не пізніш як за п’ятнадцять днів до дня голосування, за поданнями суб’єктів внесення подання, визначених частиною четвертою статті 28 цього Закону, що вносяться до окружної виборчої комісії не пізніш як за сімнадцять днів до дня голосування у порядку, встановленому статтею 28 цього Закону.

Жеребкування щодо включення кандидатур до складу дільничної виборчої комісії звичайної чи спеціальної виборчої дільниці проводиться окружною виборчою комісією не пізніш як на другий день після закінчення строку внесення подань щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

62 + = 64