Обстріли Хмельниччини: історія порятунку жінки з-під завалів (Відео)

Опубліковано:

Рятувальник Ростислав Лобунько для 21-річної хмельничанки Марії став справжнім янголом-охоронцем
22 березня 2024 року Хмельницький прокинувся від вибухів. Уночі ворог завдав ударів БпЛА, а під ранок – крилатими ракетами. Були атаковані об’єкти інфраструктури та житлові масиви. Загинуло подружжя, близько десятка – поранено. Із-під завалів зруйнованого житлового будинку врятовано 21-річну дівчину. Майже одразу під плитою знайшли жінку, вона була мертвою. Під час рятувальної операції надійшла інформація, що під завалами дівчина і вона на телефонному зв’язку з мамою.

«Ми заглушили всі агрегати, щоб почути бодай якийсь звук, – розповідає рятувальник, – але це було марно. Я обійшов навколо руїн будинку, хотів зрозуміти, де вона могла б сховатися – оглянув шафи, під столами, як уціліли. Згодом приїхав батько хлопця дівчини, він вказав нам на частину стіни колишньої кімнати. Вона була засипана, сказав, що там стояло ліжко, на якому зазвичай спала Марія. На підсвідомості я відчув, що дівчина дійсно тут. Знову зробили тотальну тишу, я опустився на коліна, наблизився до завалів і прислухався – ледь-ледь почув її слабкий голос. Відкопували руками, по маленькій цеглинці, по пригорщі будівельного сміття передавали один одному. Ніяких лопат і техніки, щоб не поранити і не зробити ще гірше людині. Орієнтовно на глибині одного метра докопали до голови, протягом усього цього часу з нею телефоном продовжувала говорила мама. Це нам дуже допомогло, бо ми її добре чули і знали, що ведемо пошуки там, де треба».

Доки розкопували, Ростислав весь час у своїх руках тримав голову Марії й безупинну з нею говорив, щоб дівчина не втратила свідомість. Далі надзвичайники разом із медиками перенесли її на ноші і віднесли до «швидкої» для подальшої госпіталізації. Коли ж здавалося, що можна зітхнути з полегшенням – під завалами знайшли чоловіка – він був не живий.

Рятувальник зізнається, що не вперше виїжджає на ліквідацію наслідків російських атак, проте – це чергування для нього було найбільш емоційно насичене. Вже за кілька днів він разом із колегами, з дозволу лікарів, завітали до дівчини в лікарню, і не з порожніми руками. Принесли фрукти, квіти, кульки, сувеніри на згадку та щирі побажання чим швидшого одужання! Її оперували, наразі вона на реабілітації.

«Марія велика молодець, сильна духом дівчина, адже пережила такі важкі години – була похована живцем», – зізнаються рятувальники, які стали справжніми янголами-охоронцями для Марії.

ГУ ДСНС у Хмельницькій області

Про Захід