Облрада попросила Кабмін присвоїти Закарпатському хору статус національного

Опубліковано:

Сьогодні у ході пленарного засідання VIII сесії облради депутати прийняли звернення до Кабінету Міністрів України щодо присвоєння статусу «національний» комунальному закладу культури «Заслужений академічний Закарпатський народний хор» Закарпатської обласної ради.

У документі наголошується, що Закарпатський народний хор понад 75 років свого існування є носієм нематеріальної культурної спадщини Срібної Землі. Через усі збережені ним пісні, танці, особливості мови, автентичний одяг, традиції, обряди місцевих русинів-українців, угорців, словаків, румунів, чехів, німців, євреїв, ромів лежить шлях до усвідомлення унікальності культури нашої нації.

Депутати вважають, що з метою підтримки українського хорового мистецтва та, враховуючи вагомий внесок закладу у розвиток народної культури й поширення культури України, зазначений заклад заслуговує статусу «національний». Відтак, просять внести зміни у відповідну Постанову Кабміну.
Фахівці наголошують, що статус національного передбачає доплату ще однієї ставки працівникам хору та поступовий перехід установи на баланс Міністерства культури та інформаційної політики України.

Довідково

У 1959 році Закарпатському народному хору присвоєно почесне звання «Заслужений колектив УРСР», а в 2009 році – «Академічний».

У грудні 2017 року Закарпатською обласною радою було ухвалено історичне рішення про створення окремого КЗК «Заслужений академічний Закарпатський народний хор» ЗОР, що дало ще більше наснаги та можливостей для його професійного зростання.

Пресслужба Закарпатської обласної ради

Про Захід