Здоров'я

Навіть незначний збій у виробленні гормонів може суттєво позначитися на самопочутті людини

Навіть незначний збій у виробленні гормонів може стати причиною серйозних змін в організмі та суттєво позначитися на самопочутті. Жіночий організм гостріше відчуває вплив гормонів, ніж чоловічий з ряду причин і, як правило, дає чіткі сигнали про гормональний дисбаланс. Ось вони:

Проблемні менструації. Будь-які зміни тривалості циклу та неприємні відчуття під час місячних можуть свідчити про гормональний збій.

Постійне відчуття втоми та напруги. Так на гормональні зміни може реагувати нервова система. До цього можуть додаватися безпричинна дратівливість, злість і пригніченість, підвищена тривожність, вразливість.

Раптове збільшення, або втрата ваги. Наприклад, нестача гормонів щитоподібної залози сповільнює обмін речовин, стрімко накопичується жирова тканина, а м’язова маса – втрачається.

Надмірний апетит, зокрема, до певних продуктів.

Погіршення стану шкіри й волосся. Можуть з’являтися прищі, вугрі, волосся стає сухим і тьмяним, потоншується. На шкіри проявляються ознаки старіння.

Порушення процесів травлення: проблеми з кишечником свідчать про підвищений рівень естрогену. А надто високий рівень гормонів яєчників може викликати судоми і болі в животі.

Порушення сну, безсоння. Сон пов’язаний із рівнем прогестерону, який є природним релаксантом.

Зниження лібідо. Мікродози андрогенів – чоловічих статевих гормонів – у поєднанні з естрогеном стимулюють у жінки розвиток і функціонування сексуального потягу лібідо, відповідають за його рівень, за його підвищення або зниження.

Ми допомагаємо лікарям, лікарі допомагають Вам! Наш веб-сайт.

За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами: 0312 64 46 75;
067 312 66 69; 050 338 17 48.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

36 + = 38