На Закарпаття прибуло понад 26 тисяч доз вакцини Moderna

Опубліковано:

Регіональний координатор вакцинальної кампанії від COVID-19 у Закарпатській області Вікторія Тимчик повідомила, що вчора, 20 липня, у регіон прибуло 26 700 доз вакцини Moderna.

«Вперше Закарпаття отримало для проведення імунізації вакцину Moderna. Для першого щеплення ми одержали 26 700 доз, найближчими днями приїде така ж кількість для другої дози. Вакцина Moderna аналогічна до Comirnaty/Pfizer-BioNTech, ефективна, рекомендована ВООЗ до екстреного використання і визнана у багатьох країнах світу, що дозволяє вакцинованим вільно подорожувати. Препарати Pfizer і Moderna будемо використовувати для вакцинації організованих колективів.

Загалом вакцинальна кампанія в області працює на трьох платформах. Перша – це мобільні бригади, які працюють з великими колективами та підприємствами, виїжджаючи на місце їх дислокації. Друга платформа – це наші амбулаторії. Тут ми працюємо з вакцинами CoronaVac та AstraZeneca (її поки використовуємо лише для другої дози, нові поставки очікуються в найближчі дні). Третя платформа – Центри вакцинації населення, які відсьогодні працюватимуть щодня – з 10:00 до 15:00. Щеплення тут можна отримати у порядку живої черги, попередній запис для цього не потрібен», – зауважила Вікторія Тимчик.

За її словами, на сьогодні повний захист від COVID-19 отримало трохи більше 6% дорослого населення області, а для колективного імунітету цей показник має становити близько 70%. Тому плани амбітні, а закарпатців закликають бути свідомими громадянами і подбати про себе та близьких.

Закарпатська облдержадміністрація

Про Захід