На Закарпатті збудують дорогу за технологією, яку використовують у 50-ти країнах світу

Опубліковано:

Сьогодні, 30 вересня, голова облдержадміністрації Ігор Бондаренко зустрівся з директором австрійської фірми «ХОЛЬЗО ГмбН» Чаба Палфі, менеджером Йосипом Ола та директором ужгородської фірми ТОВ «ХОЛЬЗО УКРАЇНА» Андрієм Сербайлом.

Йшлося про будівництво доріг в області. Гості розповіли, що пропонують для будівництва доріг на Закарпатті використовувати принципово нову для нас канадську технологію, яка передбачає використання як основний матеріал звичайну глину. Останню перемішують зі спеціальною рідиною, яка перетворює матеріал на тверде покриття. Гарантія такого покриття – 10 років, а вартість – у 5-6 разів менша за асфальтобетон. Використовується ця технологія вже у 50-ти країнах останні 30 років. Для України ж вона цілком нова.

Присутній на зустрічі начальник Служби автомобільних доріг у Закарпатській області Михайло Попович повідомив, що технологія пройшла випробування в експертному столичному інституті, будувати таким способом шляхи можна у будь-яку погоду, а збудована дорога також може бути використана як основа для асфальтобетонного покриття. У нашій області використання цієї технології може значно пришвидшити будівництво доріг, особливо сільських та лісових. Перший експериментальний кілометр дороги з глини планують збудувати між селами Данилово та Олександрівка на Хустщині вже у жовтні нинішнього року.

Ігорю Бондаренку інвестори також продемонстрували відеоролик будівництва дороги з глини де видно, що технологія не потребує спеціальної техніки – будівельники використовують звичайні трактори та катки, і запросили незабаром оглянути новозбудований шлях.

Пресслужба Закарпатської ОДА

Про Захід